SWA podsumowuje działania branży w zakresie zrównoważonego rozwoju

Najnowsze dane opublikowane przez Scotch Whisky Association pokazują, że przemysł szkockiej whisky zmniejszył emisje gazów cieplarnianych o ponad 50% od 2008 r. SWA raportuje również, że niemal 40% całej energii zużywanej do produkcji whisky w Szkocji pochodzi z paliw niekopalnych, podczas gdy jeszcze w 2018 r. było to 28%. Tak znaczące ograniczenie emisji gazów cieplarnianych związane jest przede wszystkim z inwestycjami w innowacyjne technologie, które zostały podjęte w ostatnich latach. Celem branży jest osiągnięcie zerowej emisji netto do 2040 roku.

Karen Betts, dyrektor naczelna Scotch Whisky Association, skomentowała dane: „To bardzo zachęcające dane, które należy opublikować, gdy COP26 rozpoczyna się w Glasgow, a przemysł szkockiej whisky kontynuuje swoją drogę do zera netto. Nadal mamy wyraźny postęp, ale jesteśmy zdeterminowani, aby osiągnąć cel zerowy netto na 2040 r. w całej branży, zwłaszcza że od tego zależy przyszłość jednej z najbardziej historycznych i odnoszących sukcesy branż w Szkocji, podobnie jak zatrudniani przez nas ludzie i społeczności, w których się znajdujemy. Kiedy stajemy w obliczu kolejnej, decydującej dekady, destylatorzy szkockiej whisky podwajają swoje wspólne wysiłki nie tylko w celu odwrócenia wpływu zmian klimatycznych, ale także w celu zapewnienia, że ​​nasza branża ma ogólnie pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko”.

We wrześniu SWA stało się pierwszym stowarzyszeniem handlowym w Szkocji i pierwszym stowarzyszeniem handlu żywnością i napojami w Wielkiej Brytanii, które zostało uznane za partnera Race to Zero.

Oprócz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, branża zobowiązała się do odpowiedzialnego korzystania z wody, zapewnienia, że ​​do 2025 r. wszystkie nowe opakowania będą nadawały się do ponownego użycia, recyklingu lub kompostowania.

Dzięki ścisłej współpracy z partnerami, organami regulacyjnymi, innowatorami i innymi branżami, Scotch Whisky dąży do tego, aby być w centrum planu ochrony unikalnego środowiska Szkocji, a jednocześnie nadal być nowoczesną, dochodową i odnoszącą sukcesy branżą.

Źródło: www.scotch-whisky.org.uk

Sprawdź także

Wybierz oddział Stilnovisti

ul. Modrzewiowa 8A, 62-081, Poznań - Przeźmierowo
33 St. James's Square, SW1Y 4JS, Londyn
92 High Street, Aberlour, Moray AB38 9QA
Calle Regina 2261, Santa Croce, Wenecja