Knight Frank zaprezentował najnowszą edycję „The Wealth Report”

W najnowszej edycji corocznego raportu „The Wealth Report” poznaliśmy wyniki wskaźników luksusowych aktywów inwestycyjnych. Wskaźnik badający zmiany wartości rzadkiej whisky wzrósł w 2021 r. o 9%, tyle samo co średnia dla całego indeksu dóbr luksusowych. W ujęciu 10-letnim whisky nie ma sobie równych – wskaźnik wzrósł o 428% w ostatniej dekadzie, pokonując m.in. wino, dzieła sztuki, zegarki czy klasyczne samochody.

Knight Frank Luxury Investment Index to autorski wskaźnik publikowany w corocznym raporcie firmy Knight Frank o nazwie „The Wealth Report”. Publikacja zawiera szczegółowe informacje na temat wyników kolekcjonerskich aktywów luksusowych. Wskaźniki zawarte w raporcie są powszechnie uznawane za wiarygodne źródło wiedzy na temat aktywów luksusowych i kolekcjonerskich. Firma Knight Frank została założona w 1896 r. w Londynie, a obecnie ma ok. 500 biur na całym świecie.

Analizując wskaźnik rzadkiej whisky, eksperci wskazują na dużą odporność i wzrost zarówno pod względem wolumenu, jak i wartości zakupów. Co ważne, wzrost odnosi się zarówno do roku 2020, jak do 2019, przed wybuchem pandemii.

Wyniki raportu mają oczywiście bezpośredni związek z pandemią koronawirusa - na całym świecie ograniczenia związane z pandemią i zmiany stylu życia doprowadziły do ​​zgromadzenia oszczędności i wzrostu poziomu bogactwa, którego nie widziano od lat. Autorzy raportu wskazują, że światowa populacja osób „UHNWI” (których aktywa netto przekraczają wartość 30 mln dolarów) wzrosła o 9,3% w 2021 r., podczas gdy w 2020 r. grupa odnotowała wzrost o 2,4%.

Oszczędności zgromadzone w 2020 r. umożliwiły znaczny wzrost inwestycji w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a wzrost cen aktywów, w tym luksusowych przedmiotów kolekcjonerskich, przyczyniły się do wyraźnego powiększenia fortun osób, które w odpowiedni sposób dywersyfikowały swoje portfele inwestycyjne w ostatnich latach.

Źródło: www.knightfrank.com

Sprawdź także
Wybierz oddział
Stilnovisti
Londyn
Aberlour
Wenecja
Poznań
Skontaktuj się
z nami