Historia Stilnovisti

Historia Stilnovisti

W czasie ponad 15 lat obecności na rynku zespół Stilnovisti było organizatorem, wystawcą lub uczestnikiem kilkuset festiwali, targów, degustacji, masterclassów i innych wydarzeń branżowych na całym świecie. Od wielu lat angażujemy się w propagowanie i poszerzanie wiedzy o szkockiej whisky, poprzez liczne wydawnictwa prasowe i radiowe oraz prelekcje.

Poznaj bliżej historię Stilnovisti i najważniejsze projekty oraz wydarzenia, w których braliśmy udział.

2021.01
Degustacja whisky z Charlesem Macleanem WOŚP

Stilnovisti wsparło 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizując charytatywne licytacje za pośrednictwem serwisu Allegro. W jednej z nich zaoferowaliśmy do wylicytowania udział w ekskluzywnej degustacji whisky online prowadzonej przez jeden z największych światowych autorytetów w dziedzinie szkockiej whisky – Charlesem Macleanem.

2018.11.15
Grand Prix Magazynu Wino

W 2018 r. Magazyn Wino przyznał swoje nagrody Grand Prix w 17 kategoriach. Jury, w skład którego wchodzili polscy i zagraniczni eksperci w dziedzinie alkoholi, m.in. Henry Matson, Sir Colin Hampden-White, Maciej Katarzyński, Apolinary Rzońca i Maciej Sokołowski, wybrali godne docenienia wina spośród setek pozycji biorących udział w Grand Prix. 

2018.11.04
Whisky Live Changsha

Whisky Live to najbardziej znana globalna seria festiwali whisky, odbywająca się każdego roku w ponad 30 miastach na całym świecie, m.in. w Londynie, Paryżu, Nowym Jorku, Tajpej czy Sydney. W 2018 r. goście festiwalu Whisky Live w Changshy w Chinach mieli okazję poznać marki szkockiej whisky wyprodukowane przez Stilnovisti. 

2018.11.01
Whisky Live South Africa

W listopadzie 2018 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w festiwalu pod szyldem Whisky Live w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Stilnovisti promowało swoje marki luksusowej whisky single malt wraz ze znanym niezależnym bottlerem Murray McDavid. 

2018.09.20
Premiera Macduff 1968

20 września 2018 r. w hotelu Dukes w Mayfair w Londynie odbyła się premiera wyjątkowej whisky single malt Aulquerc Macduff 1968. Przedstawiciele branży i miłośnicy whisky zebrali się aby wspólnie skosztować najstarszego wydania single malt z destylarni Macduff, jaki kiedykolwiek pojawił się na rynku. Wieczór poprowadził Prezes Stilnovisti Krzysztof Maruszewski, a whisky zaprezentowali czołowy autor i ekspert Charles MacLean oraz były redaktor Whisky Quarterly Sir Colin Hampden-White. Relację z wydarzenia można zobaczyć na stronie https://macduff1968.com.

2018.08.31-09.01
Spirit of Speyside Distilled

W dniach 31 sierpnia – 1 września w ratuszu miejskim w Elgin w Szkocji odbyła się siostrzana impreza słynnego festiwalu Spirit of Speyside – Distilled. Wśród największych producentów szkockiej whisky (m.in. Glenfiddich, Glenlivet, Glenfarclas, Glenrothes czy Balvenie) swoje stoisko miał tam również zespół Stilnovisti, który prezentował uczestnikom nowe edycji butelkowane pod marką Puffin Whisky. 

2018.03.14
Whisky Live Tel Aviv

Podczas czwartej edycji Whisky Live Tel Aviv, wraz z dziesiątkami innych producentów whisky z całego świata, Stilnovisti promowało edycje autorskich marek Rage Whisky oraz Lucullan. Nasze ekskluzywne whisky cieszyły się dużą popularnością wśród uczestników festiwalu w Izraelu. Relację z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj

2018.01
WOŚP

Stilnovisti aktywnie wspiera inicjatywy charytatywne, w tym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Z okazji Finału WOŚP w 2018 r. zebraliśmy ponad 3400 zł poprzez aukcje charytatywne (w których do wygrania była m.in. prywatna degustacja z Prezesem Krzysztofem Maruszewskim), a także akcję „Wielkie Grillowanie Stilnovisti dla 26. Finału WOŚP”. 

2017.10.27-29
XII Grand Prix Magazynu Wino

Stilnovisti XII Grand Prix Magazynu Wino 2017 zgromadziło pod jednym dachem ponad stu wystawców z Włoch, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Austrii, Węgier, Rumunii, USA, Chile, RPA i wielu innych krajów. Dwudniowy event był wspaniałą okazją do spróbowania win nagrodzonych medalami Grand Prix 2017, jak również zapoznania się z producentami oraz ich przedstawicielami na ponad stu stoiskach, które zaprezentowały około 2500 etykiet. Impreza Magazynu Wino zgromadziła podczas weekendu ponad 4000 gości.

2017.09
Magazyn Wino

W 2017 r. Stilnovisti został wydawcą jednego z najstarszych i najważniejszych czasopism na polskim rynku mediów o tematyce alkoholowej – Magazynu Wino. Do 2020 r. był on wydawany jako kwartalnik w formie papierowej, obecnie magazyn jest w trakcie restrukturyzacji na portal online. 

2017.08.25-26
Festiwal Whisky Jastrzębia Góra

W roku 2017 również uczestniczyliśmy w Festiwalu Whisky w Jastrzębiej Górze promując nasze marki Rage Whisky oraz Lucullan. Goście odwiedzający namiot festiwalowy Stilnovisti mogli skosztować wyjątkowych, limitowanych edycji szkockiej whisky single malt. 

2017.04.21-22
Poznań Whisky Show

W dniach 21-22 kwietnia w stolicy Wielkopolski po raz drugi odbył się Poznań Whisky Show. Imprezę odwiedziło ponad 4000 miłośników whisky. Uczestnicy organizowanego przez Stilnovisti festiwalu mieli okazję spróbować ponad 500 rodzajów whisky, a także wziąć udział w degustacjach masterclass prowadzonych m.in. przez Blaira Bowmana, Iana Millara, Henry’ego Matsona czy Ivana de Fonclare’a. Główną atrakcją obu festiwalowych dni był odbywający się w bokserskim ringu, porywający Whisky Fight Night.

2016.10.17
Keepers of the Quaich
2016.10.14-15
Whisky Live Warsaw

W dniach 14-15 października sale warszawskiego hotelu Marriott gościły Whisky Live Warsaw, jeden z największych festiwali alkoholi w Polsce. Na stoisku Stilnovisti można było skosztować limitowanych wydań szkockiej whisky, które jako niezależny bottler zabutelkowaliśmy m.in. pod markami Puffin Whisky i Rage Whisky. Osobne stoisko w formie baru w ciężarówce przygotowaliśmy dla innego alkoholu z portfolio Stilnovisti – wódki ze szkockich ziemniaków Pimp My Vodka. Zobacz relację z WLW 2016 tutaj

2016.09.20
Cracow Whisky Festiwal

Zabutelkowana przez Stilnovisti pod marką Puffin Whisky, 18-letnia szkocka whisky z destylarni Benrinnes zdobyła tytuł najlepszej whisky single malt podczas Cracow Whisky Festival 2016

2016.09
Whiskyradio.pl

Whisky Radio to pierwszy na świecie kanał radiowy w całości poświęcony tematyce whisky. Na jego antenie można usłyszeć wywiady z wybitnymi autorytetami branży, relacje z największych światowych festiwali whisky, informacje o nowościach w branży, interesujących dramach oraz destylarniach. 

2016.08.26-27
Whisky Festiwal Jastrzębia Góra

Podczas trzeciej edycji Festiwalu Whisky w Jastrzębiej Górze, entuzjaści whisky z całej Polski po raz kolejny mogli skosztować limitowanych edycji single cask z portfolio Stilnovisti. Przygotowaliśmy dla uczestników dwudniową sesję Masterclass, które prowadzili m.in. Charles Maclean i Sir Colin Hampden-White.

2016.04.2-3
Poznań Whisky Show

W 2016 roku odbył się pierwszy Poznań Whisky Show, którego głównym organizatorem było Stilnovisti. Przez dwa dni imprezę odwiedziło ponad 2500 osób, degustując trunki nie tylko przy stoiskach, ale również podczas licznych master classes prowadzonych m.in. przez Charlesa Macleana oraz Roba Allansona, globalnego ambasadora marki Grant’s. Główną atrakcją była rozgrywająca się na bokserskim ringu Whisky Fight Night, a szkocki klimat uzupełniała strefa Highland Games. Zobacz wideo z Poznań Whisky Show 2016 tutaj

2016
Showroom Whisky Rush

W latach 2016-2018 w sercu Poznania przy ul. Młyńskiej działał showroom Whisky Rush. W tym wyjątkowym, przepełnionym klimatem szkockiej whisky miejscu odwiedzający mógł nie tylko zakupić rzadkie i ekskluzywne whisky, ale również zagłębić się w tematykę szkockiej whisky poprzez liczne eventy, degustacje i wydarzenia, prowadzone przez znane i cenione autorytety świata whisky.

2015.08.27-28
Festiwal Whisky Jastrzębia Góra

II edycja pierwszego w Polsce Festiwalu Whisky przyciągnęła 4,5 tysiąca miłośników złotego trunku. Swoje trunki w Jastrzębiej Górze zaprezentowali wszyscy najwięksi dystrybutorzy whisky w Poslce, w tym Diageo, CEDC, Pernod Ricard, LVMH i Stock. Stilnovisti również było jednym z wystawców – na naszym stoisku prezentowaliśmy ekskluzywne szkockie whisky single cask wypuszczone pod markami Stilnovisti. 

2015.01.15
Whisky Quarterly Launch

15 stycznia 2015 r. w zabytkowym budynku Church House w Westminster w Londynie, miało miejsce launch party wydawanego przez Stilnovisti, anglojęzycznego kwartalnika poświęconego tematyce whisky – Whisky Quarterly. W wystawnej uroczystości brało udział kilkuset uznanych przedstawicieli branży alkoholowej, a muzykę zapewnił wyjątkowy zespół „Barley, Stills, Mash and Tun”, w którego skład wchodzą liderzy branży, w tym Neil Ridley, Sam Simmons, dr Nick Morgan, Simon Roser, Rob Allanson i Cat Spencer z William Grant & Sons. Film z wydarzenia można zobaczyć tutaj

2014.06
Magazyn Whisky

Czerwiec 2014 – Premiera magazynu „Whisky”, wydawanego przez Stilnovisti pod redakcją Prezesa Krzysztofa Maruszewskiego. Magazyn „Whisky” to pierwszy w Polsce luksusowy kwartalnik poświęcony tematyce whisky. Wśród współpracowników i redaktorów wydawnictwa znajdują się jedne z najbardziej znanych nazwisk w świecie whisky, m.in. Sir Colin Hampden-White, Charles MacLean, Ian Buxton, Annabel Meikle czy Nicola Young. Obecnie Magazyn Whisky jest w trakcie restrukturyzacji na portal online.

2012.07.16
Konferencja PAP Samochody kolekcjonerskie

16 lipca 2012 r. – W siedzibie Polskiej Agencji Prasowej zostaje zorganizowana konferencja, podczas której Stilnovisti ogłosiło pionierską na polskim rynku inicjatywę doradztwa w zakupie zabytkowych, kolekcjonerskich samochodów, we współpracy z firmą Endurance Capital LLP.

2008.03
POWSTANIE STILNOVISTI SP. Z O.O

Marzec 2008 r. – Powstaje spółka Stilnovisti sp. z o.o., zajmująca się doradztwem inwestycyjnym w zakresie aktywów alternatywnych, takich jak whisky, wino czy dzieła sztuki. Jest to wówczas jedyna polska firma oferująca możliwość inwestowania w wina premier crus. 

2006
PIERWSZY W POLSCE PORTFEL OPARTY O WINA BORDOSKIE

2006 r. – Krzysztof Maruszewski, założyciel Stilnovisti, stworzył pierwszy w Polsce portfel inwestycyjny oparty o wina bordoskie. 

Wybierz oddział
Stilnovisti
Londyn
Aberlour
Wenecja
Poznań
Skontaktuj się
z nami