Inwestycje w whisky
Atrakcyjne stopy zwrotu.
Whisky jest najbardziej opłacalną inwestycyjnie klasą aktywów alternatywnych. Od wielu lat stopy zwrotu z inwestycji w whisky są bardzo wysokie, pokonując inne inwestycje alternatywne, takie jak rzadkie monety, wino, dzieła sztuki, czy zegarki. Jeden z indeksów śledzących cenę whisky na aukcjach – Knight Frank Rare Whisky 100 Index zyskał prawie 40% w ciągu roku, a w perspektywie 10-letniej wzrost wartości wyniósł aż 582%. Inny wskaźnik, Rare Whisky Icon 100 Index, badający cenę stu najbardziej pożądanych butelek whisky, osiągnął w czasie ostatniej dekady wzrost o ponad 495%.

Ograniczone możliwości produkcyjne whisky.

Wszystkie dostępne dane wskazują, że podaż szkockiej whisky nie nadąża z zaspokajaniem rosnącego popytu. Pomimo rosnącej liczby destylarni oraz planów wielu producentów whisky na zwiększenie produkcji, wydaje się, że ten trend jest niezagrożony w długim terminie.


W roku 2019 eksport szkockiej whisky osiągnął rekordowy poziom. Wartość eksportu szkockiej w 2019 roku osiągnęła poziom 4,9 miliarda funtów, co stanowi wzrost o 4,4% w porównaniu z rokiem 2018.


Tymczasem ilościowo wysłano za granicę ekwiwalent 1,3 miliarda butelek whisky o pojemności 0,7 cl, co oznacza wzrost o 2,4% w porównaniu z poprzednim rokiem. Niewątpliwy wpływ na rynek mają inwestorzy z Azji – wg Scotch Whisky Association, sprzedaż do Tajwanu, Indii i Japonii w zeszłym roku wzrosła odpowiednio o 22, 16 i 19,7%. Jednocześnie dostawy whisky single malt do tych krajów stanowią prawie 30% całkowitego eksportu.

Bezpieczeństwo lokowanych środków, stabilny rynek.
Wyjątkowość inwestycji w beczki whisky polega na tym, że są one niezależne od rynków finansowych, więc nawet możliwość wystąpienia kryzysu gospodarczego nie ma na nie wpływu. Duży wpływ na stabilność rynku ma rosnący stale popyt, zarówno na blendy, jak i single malty, przy jednoczesnej ograniczonej podaży beczek.

Beczki whisky kupowane przez naszych inwestorów są składnikiem jakościowym blendów, cały czas stanowiącym większość produkcji w Szkocji. Mimo rosnącej liczby destylarni w Szkocji, zapotrzebowanie na szkocką whisky, szczególnie w krajach azjatyckich, jest znacznie większe niż możliwości produkcyjne.
Zakup fizycznych aktywów.
Inwestując w beczki szkockiej whisky stajesz się właścicielem fizycznych aktywów. Beczki są ubezpieczone i przechowywane w destylarni w Szkocji. W każdej chwili inwestorzy mogą na własne oczy zobaczyć swoje aktywa. Doświadczenie szkockich destylarni gwarantuje przechowywanie w idealnych warunkach, które zapewniają bezpieczeństwo i odpowiedni proces starzenia destylatu. Klient może w każdym momencie zakończyć inwestycję i sprzedać swoje beczki

Wybierz oddział Stilnovisti

Ul. Źródlana 4, 60-643 Poznań
4 St James's Place, SW1A 1NP, Londyn
92 High Street, Aberlour, Moray AB38 9QA
Calle Regina 2261, Santa Croce, Wenecja
});