Inwestycje w whisky
Atrakcyjne historycznie stopy zwrotu
Whisky jest jedną z najbardziej opłacalnych inwestycyjnie klasą aktywów alternatywnych. Od wielu lat stopy zwrotu z inwestycji w whisky są bardzo wysokie, pokonując inne inwestycje alternatywne, takie jak rzadkie monety, wino, dzieła sztuki, czy zegarki. Jeden z indeksów śledzących cenę whisky na aukcjach – Knight Frank Rare Whisky Index zyskał w perspektywie 10-letniej aż 478%. Inny wskaźnik, Rare Whisky Icon 100 Index, badający cenę stu najbardziej pożądanych butelek whisky, osiągnął w czasie ostatnich 12 miesięcy wzrost o ponad 13%.

Ograniczone możliwości produkcyjne whisky

Wszystkie dostępne dane wskazują, że podaż szkockiej whisky nie nadąża z zaspokajaniem rosnącego popytu. Pomimo rosnącej liczby destylarni oraz planów wielu producentów whisky na zwiększenie produkcji, wydaje się, że ten trend jest niezagrożony w długim terminie.


Niewątpliwy wpływ na rynek mają inwestorzy z Azji – wg Scotch Whisky Association, sprzedaż do Tajwanu, Indii i Japonii w 2019 roku wzrosła odpowiednio o 22, 16 i 19,7%. Jednocześnie dostawy whisky single malt do tych krajów stanowią prawie 30% całkowitego eksportu.

Bezpieczeństwo lokowanych środków, stabilny rynek
Wyjątkowość inwestycji w beczki whisky polega na tym, że są one niezależne od rynków finansowych, więc nawet możliwość wystąpienia kryzysu gospodarczego nie ma na nie wpływu. Duży wpływ na stabilność rynku ma rosnący stale popyt, zarówno na blendy, jak i single malty, przy jednoczesnej ograniczonej podaży beczek.

Beczki whisky kupowane przez naszych inwestorów są składnikiem jakościowym blendów, cały czas stanowiącym większość produkcji w Szkocji. Mimo rosnącej liczby destylarni w Szkocji, zapotrzebowanie na szkocką whisky, szczególnie w krajach azjatyckich, jest znacznie większe niż możliwości produkcyjne.
Zakup fizycznych aktywów
Inwestując w beczki szkockiej whisky stajesz się właścicielem fizycznych aktywów. Beczki są ubezpieczone i przechowywane w destylarni w Szkocji. W każdej chwili inwestorzy mogą na własne oczy zobaczyć swoje aktywa. Doświadczenie szkockich destylarni gwarantuje przechowywanie w idealnych warunkach, które zapewniają bezpieczeństwo i odpowiedni proces starzenia destylatu. Klient może w każdym momencie zakończyć inwestycję i sprzedać swoje beczki

Wybierz oddział Stilnovisti

ul. Modrzewiowa 8A, 62-081, Poznań - Przeźmierowo
33 St. James's Square, SW1Y 4JS, Londyn
92 High Street, Aberlour, Moray AB38 9QA
Calle Regina 2261, Santa Croce, Wenecja
});