Szkockie destylarnie pomagają w walce z pandemią

Internetowy portal łączący szkockie destylarnie whisky, które wytwarzają alkohol do produkcji środków dezynfekujących, z organizacjami potrzebującymi go do walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa uzyskał ponad 130 rejestracji w ciągu zaledwie trzech tygodni. Inicjatywa Scotch Whisky Association spotkała się z bardzo dużym odzewem, zarówno ze strony destylarni, jak i brytyjskich organizacji i służb medycznych.

Utworzony przez SWA portal internetowy umożliwia zgłoszenie się danej destylarni jako gotowej do dostarczenia określonej ilości etanolu do produkcji środków dezynfekujących, a także innych firm i organizacji w gotowości do pomocy w pakowaniu czy dystrybucji tych środków. Jednocześnie organizacje i służby państwowe mogą zgłosić swoje zapotrzebowanie i skontaktować się z dostawcami. Z portalu skorzystały już dziesiątki podmiotów zrzeszonych w NHS, a także brytyjskie domy opieki społecznej czy więzienia.

Wsparcie destylarni szkockiej whisky

Szkockie destylarnie zadeklarowały już możliwość dostarczenia ponad 13,5 miliona litrów etanolu, które mogą posłużyć do produkcji ponad 54 milionów butelek płynu do dezynfekcji rąk.

„Wspaniale jest obserwować, jak producenci szkockiej whisky ramię w ramię wspierają służby na pierwszej linii frontu walki z COVID-19. Duże i małe destylarnie szybko zareagowały na apele o pomoc ze strony NHS, domów opieki, organizacji charytatywnych i lokalnych usługodawców. Znaczne ilości etanolu zostały dostarczone na potrzeby produkcji środków do dezynfekcji i sterylizacji. Wiele organizacji otrzymało również wsparcie lokalne, a środki do dezynfekcji rąk były dostarczane bezpośrednio przez producentów szkockiej whisky” – powiedziała Karen Betts, dyrektor naczelna Scotch Whisky Association. – „Portal SWA okazał się nieocenionym narzędziem w połączeniu podmiotów, które potrzebują środka dezynfekującego i etanolu, z tymi które mogą go dostarczyć. Obecnie mamy ponad 130 organizacji zarejestrowanych na portalu” – dodała dyrektor SWA.

Brytyjski Minister Biznesu Nadhim Zahawi powiedział: „Chciałbym podziękować Scotch Whisky Association i jej członkom za tę hojną inicjatywę, która pomoże chronić zdrowie milionów ludzi w całej Szkocji”

Portal Scotch Whisky Association znajduje się tutaj.

Sprawdź także

Wybierz oddział Stilnovisti

ul. Modrzewiowa 8A, 62-081, Poznań - Przeźmierowo
33 St. James's Square, SW1Y 4JS, Londyn
92 High Street, Aberlour, Moray AB38 9QA
Calle Regina 2261, Santa Croce, Wenecja