Przemysł szkockiej whisky ma odegrać istotną rolę w ożywieniu gospodarczym po pandemii

Książe Karol, znany Szkotom również jako Duke of Rothesay, w nagranej dla Keepers of the Quaich wiadomości mówił, że branża szkockiej whisky będzie miała do odegrania istotną rolę w procesie odbudowy gospodarki po pandemii COVID-19. Brytyjski następca tronu chwalił również wkład przemysłu whisky w rozwój wiejskich obszarów Szkocji, a także zaangażowanie producentów whisky w ekologię.

Książe Walii przemawiał w wiadomości nagranej dla stowarzyszenia The Keepers of the Quaich, zrzeszającego osoby, które wykazały się wyjątkowym oddaniem, pasją i zaangażowaniem w rozwój i promowanie branży szkockiej whisky na świecie.

W przemówieniu książe Karol wskazywał na zdolność przemysłu szkockiej whisky do inwestycji, tworzenia miejsc pracy i napędzania ożywienia gospodarczego, dzięki którym będzie ona kluczowa do napędzania ożywienia gospodarczego, zwłaszcza w sektorach hotelarstwa i turystyki.

- Kiedy w końcu odbudowujemy się po pandemii, szkocka whisky ma również do odegrania istotną rolę w odbudowie sektora hotelarskiego i turystycznego, które są częścią rozszerzonego ekosystemu przemysłu whisky i który stwarza bezcenne możliwości ekonomiczne dla naszych młodych ludzi w przyszłości – mówił książe Walii. - Od ziarna do szkła, szkocka whisky jest w bardzo namacalnym sensie wpleciona w samą strukturę szkockiego społeczeństwa i kultury. Od pól jęczmienia browarnego po wody naszych rzek, nasze torfowiska i lasy, zrównoważony rozwój naszego środowiska i szkockiej whisky idą w parze. Dlatego tak bardzo się cieszę, że cała branża zajmuje się jego odpowiedzialność za promowanie zrównoważonego rozwoju i ochronę naszych zasobów naturalnych – dodał.

Źródło: whiskycast.com

Sprawdź także
Wybierz oddział
Stilnovisti
Londyn
Aberlour
Wenecja
Poznań
Skontaktuj się
z nami