The Keepers of the Quaich

The Keepers of the Quaich to ekskluzywne, międzynarodowe stowarzyszenie, łączące osoby, które wykazały się wyjątkowym oddaniem, pasją i zaangażowaniem w rozwój i promowanie branży szkockiej whisky na świecie. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy wiodących podmiotów i osób z branży w celu wspierania przemysłu szkockiej whisky i jego promocji. Tworząc Keepers of the Quaich, branża połączyła swoje siły, aby zbudować potężną, zjednoczoną społeczność. Obecnie stowarzyszenie liczy prawie 3000 członków pochodzących z ponad 100 krajów na całym świecie.

The Keepers of the Quaich mają własny herb i własną, chronioną prawem autorskim, szkocką kratę. Jej wzór sięga XVII wieku i bazuje na kolorach: niebieskim, złotym i brązowym, symbolizujących odpowiednio: wodę, jęczmień i torf, czyli najważniejsze składniki szkockiej whisky.

Prestiżowe stowarzyszenie zasłużonych dla branży szkockiej whisky

Stowarzyszenie The Keepers of the Quaich docenia wybitne osiągnięcia osób, które pracują na rzecz branży whisky poprzez swoje zaangażowanie w rozwój przemysłu i działalność edukacyjną. Nie można ubiegać się o tytuł Keeper of the Quaich – zostaje on przyznany tylko i wyłącznie na specjalne zaproszenie, które można otrzymać w uznaniu zasług dla branży.

Kilku wybranych członków stowarzyszenia co roku jest zapraszanych do otrzymania niezwykle rzadkiego i szanowanego przywileju, jakim jest tytuł Master of the Quaich. Aby go otrzymać należy być członkiem stowarzyszenia od co najmniej 10 lat i aktywnie działać na rzecz przemysłu szkockiej whisky w widoczny sposób.

Bankiet w Blair Castle

Dwa razy do roku The Keepers of the Quaich spotykają się na uroczystym bankiecie w zamku Blair Castle w Pertshire, historycznej siedzibie księcia Atholl. Książę jest wodzem klanu Murray i dowódcą Atholl Highlanders, jedynej legalnej prywatnej armii w Europie. Atholl Highlanders tworzą straż honorową dla gości.

W spotkaniu biorą udział członkowie oraz Patroni wspierający stowarzyszenie. W trakcie uroczystości tytuły „Keeper of the Quaich” oraz „Master of the Quaich” zostają przyznawane nowym osobom, które zostały docenione za swój wkład w rozwój i popularyzację przemysłu szkockiej whisky.

Podczas zamkniętej ceremonii każdy nowy Keeper of the Quaich przysięga podtrzymywanie ducha i celów stowarzyszenia trzymając prawą rękę na ogromnym, srebrnym quaich. Uroczystość wieńczy wystawna, tradycyjna kolacja: z whisky, haggis i dudami.

Krzysztof Maruszewski – Keeper of the Quaich

W 2016 r. Prezes Stilnovisti, Krzysztof Maruszewski otrzymał tytuł Keeper of the Quaich w uznaniu zasług i wkładu w rozwój branży szkockiej whisky. Podczas ceremonii w Blair Castle otrzymał zaszczytne wyróżnienie w gronie najważniejszych postaci branży szkockiej whisky.

Sprawdź także

Wybierz oddział Stilnovisti

ul. Modrzewiowa 8A, 62-081, Poznań - Przeźmierowo
33 St. James's Square, SW1Y 4JS, Londyn
92 High Street, Aberlour, Moray AB38 9QA
Calle Regina 2261, Santa Croce, Wenecja