IWSR prognozuje dalszą premiumizację na rynku napojów alkoholowych

IWSR Drinks Market Analysis, firma analityczna specjalizująca się w badaniu rynku napojów alkoholowych, opublikowała na swojej stronie raport, w którym na podstawie aktualnych danych i trendów przedstawiła prognozę dla rynku na nadchodzące lata. Jako jeden z kluczowych trendów IWSR wskazało premiumizację i dalszy wzrost popularności rzadkich i drogich trunków. Wnioski te pokrywają się z danymi publikowanymi przez takie firmy analityczne jak Nielsen czy Mintel (o czym pisaliśmy już TUTAJ).

Zwiększenie świadomości i siły nabywczej konsumentów ma przełożyć się na wzrost sprzedaży alkoholi premium w nadchodzących latach. Przewiduje się, że napoje spirytusowe najwyższej jakości mają zwiększyć swój udział w globalnym rynku do 13% w 2024 r. IWSR argumentuje, że od kilku lat obserwujemy wzrost znaczenia jakości dla konsumentów alkoholu, szczególnie w krajach azjatyckich, gdzie np. szkocka whisky stała się symbolem statusu.

Trend ten potwierdzają eksperci z branży szkockiej whisky, którzy wskazują Chiny jako jeden z krajów, w którym rzadkie wydania szkockiej whisky cieszą się ogromną popularnością i wzrastającą sprzedażą.

Inne kluczowe trendy dla rynku wskazane w raporcie IWSR to m.in: wzrost znaczenia e-commerce i digital, ewolucja tradycji i towarzyskich doświadczeń związanych z konsumpcją alkoholu oraz większy nacisk na kwestie zdrowia i etyki.

Całość raportu można znaleźć TUTAJ.

Sprawdź także

Wybierz oddział Stilnovisti

ul. Modrzewiowa 8A, 62-081, Poznań - Przeźmierowo
33 St. James's Square, SW1Y 4JS, Londyn
92 High Street, Aberlour, Moray AB38 9QA
Calle Regina 2261, Santa Croce, Wenecja