Wzrost sprzedaży koncernu Diageo

Brytyjski producent alkoholi mocnych, koncern Diageo, zanotował wzrost sprzedaży w ostatnim roku fiskalnym (zakończonym 30 czerwca 2021).

Spółka zanotowała obrót na poziomie 12,7 mld GBP, osiągając wzrost na poziomie 8.3% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wzrost sprzedaży organicznej wyniósł ponad 16%. W raporcie znajdziemy również wyniki świadczące o silnym wzroście w Ameryce Południowej, który dla sprzedaży organicznej wyniósł 20,2%.

Najlepsze wyniki sprzedaży producent zanotował w kategoriach szkockiej whisky, tequili i likieru Baileys.

Poprzednie publikacje w aktualnościach Stilnovisti potwierdzają obecną sytuację na rynku globalnym - sprzedaż przeniosła się z sektora on-trade (m.in. hotele, bary) do sektora off-trade (m.in. supermarkety) z wzrostem ponad 85% w tej kategorii. Sektor on-trade nadal odbudowuje się po ograniczeniach związanych z pandemią SARS-CoV-2.

Spółka podjęła również wiele działań usprawniających swoje procesy. Zwiększony budżet na działalność operacyjną o 1,3 mld GBP do 3,7 mld GBP potwierdza, że koncern mocno inwestuje w sektor alkoholi mocnych, w tym w szkocką whisky.

Ivan Menezes, dyrektor Diageo:

Jestem bardzo zadowolony z dobrych wyników finansowych. Wyniki te pokazują siłę i znaczenie naszych marek. (…) Chociaż nasza działalność znacznie się poprawiła w roku fiskalnym 21, przy stałym wzroście sprzedaży netto przed rokiem fiskalnym 19 w trzech z naszych pięciu regionów, spodziewamy się krótkoterminowej zmienności na niektórych rynkach. (…) Uważam, że Diageo ma bardzo dobrą pozycję, aby wykorzystać te ekscytujące możliwości do napędzania długoterminowego zrównoważonego wzrostu.

Materiały Diageo

Sprawdź także
Wybierz oddział
Stilnovisti
Londyn
Aberlour
Wenecja
Poznań
Skontaktuj się
z nami