Wzrost przychodów grupy Stock Spirits w ostatnich 12 miesiącach

Grupa Stock Spirits ogłosiła, że w okresie roku jej przychody wzrosły o 9,1%, do czego przyczyniła się m.in. sprzedaż w Polsce. Stock Spirits odnotował wzrost wolumenu sprzedaży w okresie 12 miesięcy do 30 września o 1,8%, a przychody wzrosły o 9,1% do poziomu 341 mln euro.

Mirek Stachowicz, dyrektor generalny Stock Spirits, powiedział w wywiadzie dla portalu The Spirits Business: „Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować solidne wyniki na tle niezwykle wymagającego roku. W I półroczu z sukcesem pokonaliśmy podwyżki podatku akcyzowego na naszych największych rynkach w Polsce i Czechach. W drugim półroczu nadaliśmy priorytet ochronie i wspieraniu naszych pracowników, klientów, dostawców i społeczności wokół nas w obliczu pandemii Covid-19 ”.

Na wyniki grupy wpłynęła przede wszystkim bardzo dobra sprzedaż w Polsce, gdzie przychody wzrosły o 15,1%. Przychody za okres 12 miesięcy w Polsce wyniosły 193,6 mln euro. Według danych grupy Stock Spirits aż 30% wzrostu pochodziło z kategorii whisky.

Stock Spirits odnotował również wzrost w Czechach, gdzie całoroczne przychody wzrosły z 81,3 mln do 87,3 mln euro. We Włoszech całkowita sprzedaż napojów spirytusowych wzrosła o 7,8% pod względem wartości i 7,9% w ujęciu ilościowym w segmencie off-trade. Jednak wartość całego rynku spadła o 2,3% w wyniku ograniczeń spowodowanych pandemią. Pozostałe wyniki rynkowe opublikowane przez grupę Stock Spirits obejmują Słowację, Chorwację oraz Bośnię i Hercegowinę wraz z jej działalnością eksportową, Baltic Distillery w Niemczech i siedzibę w Wielkiej Brytanii. Przychody w okresie 12 miesięcy na tych rynkach wyniosły 29,5 mln euro, w porównaniu z 32,5 mln euro w poprzedzającym okresie.

Dyrektor generalny Stock Spirits przypisuje dobre wyniki spółki w czasie pandemii przede wszystkim strategii skupiającej się na lokalnych rynkach.

- Nasza strategia pozyskiwania i wytwarzania prawie wszystkich naszych produktów lokalnie zapewniła, że ​​nie nastąpiły żadne zakłócenia w działalności operacyjnej. Ponadto nasze wieloletnie skupianie się na segmencie „off-trade” dobrze nam służyło podczas zamykania segmentu „on-trade” w wyniku blokad – powiedział Mirek Stachowicz.

Źródło: www.thespiritsbusiness.com

Sprawdź także

Wybierz oddział Stilnovisti

Ul. Źródlana 4, 60-643 Poznań
33 St. James's Square, SW1Y 4JS, Londyn
92 High Street, Aberlour, Moray AB38 9QA
Calle Regina 2261, Santa Croce, Wenecja