Wzrost na amerykańskim rynku luksusowych alkoholi

Zgodnie z nowym raportem amerykańskiej organizacji zrzeszającej producentów alkoholi destylowanych DISCUS, sprzedaż wolumenowa luksusowych alkoholi wzrosła o 125% w latach 2015-2020. Organizacja wypuściła na rynek Luxury Brand Index (LBI), który rejestruje sprzedaż marek napojów spirytusowych w cenie 50 USD lub więcej za butelkę o pojemności 750 ml.

DISCUS jest krajowym stowarzyszeniem handlowym reprezentującym producentów i sprzedawców destylowanych napojów spirytusowych sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych. Organizacja została utworzona w 1973 r, przez połączenie 3 stowarzyszeń istniejących od dziesięcioleci.

Wskaźnik LBI śledzi sprzedaż w sześciu kategoriach: whisky amerykańska, whisky irlandzka, whisky japońska, szkocka single malt, tequila i koniak. Jego wyniki będą publikowane kwartalnie.

W swoim pierwszym raporcie LBI pokazało, jak bardzo rozwinął się rynek luksusowych alkoholi w ciągu ostatnich kilku lat. W latach 2015-2020 marki z najwyższej półki odnotowały łączną roczną stopę wzrostu (CAGR) na poziomie 17,7% w porównaniu ze wskaźnikiem 2,5% odnotowanym dla wszystkich alkoholi wysokoprocentowych.

Starszy wiceprezes Discus ds. analiz ekonomicznych i strategicznych, David Ogzo, powiedział: „We wszystkich głównych kategoriach alkoholi konsumenci są zachwyceni jakością, ekskluzywnością i dziedzictwem luksusowych marek”.

Ta tendencja wzrostowa nie wykazuje oznak spowolnienia w 2021 r. W pierwszej połowie roku wolumenowa sprzedaż luksusowych alkoholi wzrosła o prawie 25%.

Źródło: www.thespiritsbusiness.com

Sprawdź także

Wybierz oddział Stilnovisti

ul. Modrzewiowa 8A, 62-081, Poznań - Przeźmierowo
33 St. James's Square, SW1Y 4JS, Londyn
92 High Street, Aberlour, Moray AB38 9QA
Calle Regina 2261, Santa Croce, Wenecja