Whisky COP26 trafi na licytację dla organizacji charytatywnych

Scotch Whisky Association przekaże na aukcję trzy butelki limitowanej szkockiej whisky blended, stworzonej z okazji konferencji COP26 w Glasgow. Organizacja nawiązała współpracę z Whisky Auctioneer, a zysk ze sprzedaży butelek zostanie przekazany po równo na rzecz trzech szkockich organizacji charytatywnych, które koncentrują się na trosce o środowisko – RSPB, Scottish Wildlife Trust i John Muir Trust.

Limitowana whisky blended COP26 została stworzona przez przedstawicieli szkockiej branży whisky z okazji listopadowej 26. Konferencji ONZ w Glasgow. Zabutelkowana w tym mieście edycja ma nakład 900 butelek, a do kupażu wykorzystano whisky z 26 szkockich destylarni, z pięciu regionów whisky. Samo opakowanie whisky nawiązuje do ekologicznego tematu konferencji – zatyczka wykonana jest z drewna pochodzącego z recyklingu i pyłu korkowego, etykietę stworzono z produktów ubocznych procesu produkcji whisky, w tym jęczmienia, a karton wykonany jest w 100% z tektury pochodzącej z recyklingu.

Podczas COP26 limitowana edycja blended whisky została podana delegatom podczas wydarzeń w ramach konferencji, m.in. gali otwarcia w Kelvingrove Gallery, przyjęciu w biurze rządu Wielkiej Brytanii w Szkocji, evencie w zamku w Edynburgu oraz spotkanie przy okrągłym stole. Jest również prezentowana starszym uczestnikom COP, w tym amerykańskiemu wysłannikowi ds. Klimatu Johnowi Kerry'emu, Jego Wysokości Księciowi Karolowi i Sekretarzowi Generalnemu ONZ António Guterresowi.

Aukcja, na której będzie można nabyć butelki, odbędzie się w dniach 26 listopada – 6 grudnia za pośrednictwem strony internetowej Whisky Auctioneer. Rejestracja dla kupujących jest już otwarta i można uzyskać do niej dostęp za pośrednictwem https://whiskylink.co/Register-COP26

Źródło: www.scotch-whisky.org.uk

Sprawdź także

Wybierz oddział Stilnovisti

ul. Modrzewiowa 8A, 62-081, Poznań - Przeźmierowo
33 St. James's Square, SW1Y 4JS, Londyn
92 High Street, Aberlour, Moray AB38 9QA
Calle Regina 2261, Santa Croce, Wenecja