The Scotch Malt Whisky Society rozważa wejście na giełdę

Artisanal Spirits Company, właściciel The Scotch Malt Whisky Society, globalnego stowarzyszenia miłośników szkockiej whisky single malt, zrzeszającego ponad 28 tys. członków na całym świecie, rozważa wejście na giełdę po gwałtownym wzroście sprzedaży w 2020 r. Grupa ogłosiła bardzo dobre wyniki za poprzedni rok i aktualnie bada możliwości złożenia pierwszej oferty publicznej na londyńskiej giełdzie.

Przychody SMWS wzrosły w 2020 r. do 15 milionów funtów, napędzane 30% wzrostem sprzedaży e-commerce i rosnącym popycie na szkocką whisky premium w Wielkiej Brytanii i za granicą. Handel zagraniczny stanowi obecnie 69% całkowitych przychodów grupy, co stanowi wzrost o 10% wobec roku 2019. Liczba członków Scotch Malt Whisky Society wzrosła w zeszłym roku o 4% do ok. 28 tys., do czego przyczynił się w głównej mierze wzrost rejestracji online.

Pomimo negatywnego wpływu wysokich taryf celnych na eksport do USA (drugiego największego rynku międzynarodowego stowarzyszenia), EBITDA stowarzyszenia wzrosła o 100 tys. GBP. Największym rynkiem międzynarodowym w 2020 r. były Chiny, ze sprzedażą przekraczającą 3 mln GBP. ASC spodziewa się dalszego silnego wzrostu za granicą, szczególnie w Chinach, Niemczech, Japonii i USA.

Paul Skipworth, który w ostatnich latach pełnił funkcję prezesa Artisanal Spirits Company, powiedział:

„W ciągu ostatnich pięciu lat jako przewodniczący jestem bardzo zadowolony, że przychody firmy prawie się potroiły, poziom zapasów wzrósł czterokrotnie. Fundamenty sukcesu zostały zbudowane i przynoszą wyniki z roku na rok. Rozważane są dalsze ambitne plany. Nie wątpię, że przyszłość ASC rysuje się w jasnych barwach. Uważam, że ASC jest wyjątkowo dobrze przygotowana do wykorzystania globalnych konsumenckich trendów premiumizacji; zaangażowania cyfrowego i handlu elektronicznego; umiędzynarodowienie marek i konsumentów oraz pragnienie konsumentów w zakresie wiedzy na temat tworzenia, autentyczności i dziedzictwa produktów, które konsumują.”

Nowy prezes ASC, Mark Hunter powiedział:

„Czuję się bardzo zaszczycony mogąc przyjąć tę rolę w tak ekscytującym czasie dla ASC i Scotch Malt Whisky Society. Jestem zdecydowany kontynuować pracę mojego poprzednika Paula, aby Towarzystwo nadal rosło i prosperowało, jednocześnie chroniąc kulturę i wartości, które czynią je tak wyjątkowym.”

Źródło: dailybusinessgroup.co.uk

Sprawdź także
Wybierz oddział
Stilnovisti
Londyn
Aberlour
Wenecja
Poznań
Skontaktuj się
z nami