Sztuczna inteligencja pomoże wybrać whisky na Twój gust

Bogactwo świata szkockiej whisky single malt może się wydać przytłaczająca dla początkujących. Różnorodność smaków, destylarni, rodzajów beczek i finiszów z jednej strony stanowi o wspaniałości i rosnącej popularności single maltów, ale z drugiej może być kłopotliwa dla osób, które nie mają jeszcze rozbudowanych doświadczeń. Z pomocą przychodzi portal utworzony przez koncern Diageo, na którym możemy skorzystać z technologii AI do określenia swojego profilu smakowego i dostaniemy propozycje konkretnych butelek, które powinny smakować nam najbardziej.

Idealna szkocka whisky dla Ciebie

Portal „What’s Your Whisky” korzysta z najnowszych technologii do analizy preferencji smakowych użytkownika i znajduje whisky, które najlepiej odpowiadają jego gustom. Po załadowaniu strony użytkownik proszony jest o odpowiedź na 11 pytań dotyczących jego indywidualnych preferencji. Pytania dotyczą głównie jedzenia i mają na celu określić podstawowy kierunek doboru whisky. Pojawiają się więc pytania o najczęściej spotykane w whisky aromaty, takie jak dym, owoce suszone, słodycz i inne.

Następnie przy pomocy technologii AI portal tworzy „Profil smaku” danego użytkownika i sugeruje od razu whisky single malt, która najlepiej odpowiada wynikom.

„What’s Your Whisky” dostępne jest pod adresem www.whatsyourwhisky.com i początkowo został uruchomiony dla użytkowników z 9 europejskich krajów (Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, Grecji, Belgii, Danii i Holandii). Polscy amatorzy szkockiej „wody życia” mogą jednak również z niego skorzystać, zmieniając kraj w początkowych ustawieniach na jedno z dziewięciu wyżej wymienionych państw.

Sprawdź także

Wybierz oddział Stilnovisti

ul. Modrzewiowa 8A, 62-081, Poznań - Przeźmierowo
33 St. James's Square, SW1Y 4JS, Londyn
92 High Street, Aberlour, Moray AB38 9QA
Calle Regina 2261, Santa Croce, Wenecja