SWA pozytywnie ocenia pakiet wsparcia brytyjskiego rządu

Na początku lipca Kanclerz Skarbu Wielkiej Brytanii Rishi Sunak (odpowiednik polskiego Ministra Finansów) ogłosił coroczną letnią aktualizację ekonomiczną w brytyjskim parlamencie. Podczas swojego przemówienia poinformował o pakiecie środków wspierających zatrudnienie w czasie kryzysu, który ma zapewnić firmom pewność utrzymania na rynku, a obywatelom narzędzia potrzebne do znalezienia pracy. Scotch Whisky Association z zadowoleniem przyjęło bezprecedensowe wsparcie od rządu, chwaląc propozycje Kanclerza w opublikowanym komunikacie.

Propozycje wsparcia dotyczące zatrudnienia są elementem drugiej części trójfazowego planu ożywienia brytyjskiej gospodarki po pandemii. Pierwszym etapem był pakiet wsparcia w wysokości 160 mld funtów, który trafił do ponad miliona firm poprzez dotacje, pożyczki czy obniżki stóp procentowych. Obecnie, gdy Wielka Brytania wkracza w drugą fazę ożywienia gospodarczego, rząd postanowił skupić się na wspieraniu rynku pracy poprzez stworzenie warunków rozwoju zawodowego dla obywateli i tworzeniu nowych miejsc pracy poprzez inwestycje w projekty, ze szczególnym uwzględnieniem projektów ekologicznych, a także ochronę istniejących miejsc pracy przez obniżkę podatku VAT dla branży hotelarsko-gastronomicznej oraz program zniżkowy Eat Out to Help Out. 

Wsparcie rządu dla branży szkockiej whisky

Scotch Whisky Association w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej pozytywnie skomentowało rządowe propozycje mówiąc, że przeznaczone środki pomogą firmom w wyjściu z kryzysu związanego z pandemią koronawirusa.

- Nasza branża z zadowoleniem przyjmuje bezprecedensowe wsparcie, które Ministerstwo Skarbu szybko wdrożyło, aby wesprzeć firmy i ich pracowników w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Kanclerz (Rishi Sunak) po raz kolejny stanął na wysokości zadania przygotowując ogłoszony dzisiaj pakiet wsparcia, aby wspomóc ożywienie gospodarcze. Premia za utrzymanie poziomu zatrudnienia, program „restartu” gospodarki i zachęty do przyjmowania praktykantów pomogą pracodawcom utrzymanie miejsc pracy. Szczególnie doceniamy skupienie się na młodych ludziach, których przyszłość zawodowa jest najbardziej zagrożona, szczególnie w sektorach hotelarskim i turystycznym, z którymi nasza branża współpracuje ramię w ramię - powiedziała Dyrektor SWA Karen Betts. - Bardzo dobrze jest widzieć działania, które zachęcają ludzi do ponownego odwiedzenia pubów, barów i restauracji - w celu nawiązania kontaktów towarzyskich i wspierania tych firm - wraz z wyraźnym sygnałem od rządu, że bezpiecznie jest ponownie cieszyć się dramem w lokalnym barze. Ogłoszone dzisiaj pakiety wsparcia będą również wspierać turystykę szkockiej whisky i ponowne otwarcie centrów turystycznych destylarni latem. Z niecierpliwością czekamy na dalsze rozmowy z Kanclerzem i jego zespołem przed jesienną aktualizacją. Obniżona akcyza od napojów spirytusowych powinna nadal wspierać przemysł szkockiej whisky, hotelarstwo i sektory handlu detalicznego - i wszystkie dowody świadczą o tym, że cięcia akcyzy zwiększają przychody rządowe, dzięki czemu obniżka akcyzy jest korzystna dla wszystkich, a także zapewnia setki milionów funtów inwestycji w Wielkiej Brytanii – dodała Dyrektor SWA w opublikowanym komunikacie.

Sprawdź także

Wybierz oddział Stilnovisti

Ul. Źródlana 4, 60-643 Poznań
4 St Jame's Place, SW1A 1NP, Londyn
92 High Street, Aberlour, Moray AB38 9QA
Calle Regina 2261, Santa Croce, Wenecja