Sprzedaż napojów spirytusowych w sektorze Travel Retail ma wzrastać

Według najnowszego raportu Allied Market Research detaliczna sprzedaż napojów spirytusowych w sektorze Travel Retail może osiągnąć ponad 16 miliardów dolarów do 2027 r. Największy wpływ na wzrost sprzedaży ma mieć rosnący popyt na whisky blended w regionie Azji i Pacyfiku.

Według autorów raportu „Duty-Free Liquor Market by Type and Channel: Global Opportunity Analysis and Industry Forecast, 2021–2027”, globalna sprzedaż napojów wysokoprocentowych w strefach bezcłowych w 2019 r. wyniosła 13,78 mld USD. Prognozuje się, że w latach 2021 – 2027 sprzedaż ma osiągnąć złożoną roczną stopę wzrostu (CAGR) na poziomie 11,1%.

Raport podaje, że whisky stanowiła ponad jedną trzecią globalnego udziału w rynku alkoholi bezcłowych w 2019 roku. Przewiduje się, że rosnący popyt na whisky sprawi, że będzie to najszybciej rosnąca kategoria, rosnąca 12,2% rocznie do 2027 r. W ujęciu regionalnym największy udział w rynku osiągnęła Europa, a następnie Azja i Pacyfik oraz Ameryka Północna, generując ok. 40% światowego rynku.

Allied Market Research szacuje jednak, że to region Azji i Pacyfiku będzie wykazywał najszybszy CAGR wynoszący 13,4% do 2027 r.

Pomimo wybuchu pandemii Covid-19, która wpłynęła na podróże międzynarodowe i znacząco wpłynęła na sprzedaż detaliczną w strefach bezcłowych, Allied Market Research przewiduje, że globalna turystyka wkrótce odrodzi się, a wraz z rosnącą liczbą podróżujących, rosnąć będzie również sprzedaż alkoholi w sektorze Travel Retail.

Źródło: www.thespiritsbusiness.com

Sprawdź także
Wybierz oddział
Stilnovisti
Londyn
Aberlour
Wenecja
Poznań
Skontaktuj się
z nami