Rząd Maharashtry obniżył cło na szkocką whisky o połowę

Przed formalnymi rozmowami handlowymi między Wielką Brytanią a Indiami, rząd indyjskiego stanu Maharashtra obniżył podatek akcyzowy na szkocką whisky z 300% na 150%. Branża szkockiej whisky prowadzi kampanię na rzecz obniżenia 150% federalnej taryfy celnej na importowaną szkocką whisky w Indiach. Rząd Wielkiej Brytanii nadał temu celowi priorytet w nadchodzących rozmowach handlowych z władzami indyjskimi.

Urzędnicy rządowi Maharashtry powiedzieli, że obniżka akcyzy pomoże ograniczyć nielegalny handel szkocką whisky i innymi alkoholami z innych stanów oraz podwoić dochody ze sprzedaży.

W zeszłym miesiącu SWA dołączyło do rządu Wielkiej Brytanii podczas wizyty w Bombaju w Maharasztrze, aby nawiązać kontakty z urzędnikami stanowymi i federalnymi w celu zwiększenia eksportu szkockiej whisky do Indii.

Międzynarodowy dyrektor SWA Ian McKendrick powiedział: „Jest to krok we właściwym kierunku i cieszymy się, że władze indyjskie doceniają, że dochody można zwiększyć poprzez zmniejszenie barier handlowych dla szkockiej whisky. Przemysł ma nadzieję, że przyszłe rozmowy handlowe między Wielką Brytanią a Indiami mogą opierać się na tym postępie na szczeblu federalnym i obniżyć obecne 150% cło na importowaną szkocką whisky. Stopniowe obniżanie ceł importowych odblokowałoby znacznie ponad 1 miliard funtów wzrostu eksportu szkockiej whisky w ciągu pierwszych pięciu lat i miałoby wpływ na zwiększenie dochodów stanowych i federalnych w Indiach”.

Minister rządu Wielkiej Brytanii ds. Szkocji Lord Offord powiedział: „Byłem zachwycony, że w zeszłym miesiącu odwiedziłem Bombaj, aby promować kontakty handlowe między Szkocją a Indiami i zobaczyć wspaniałe możliwości oferowane przez eksporterów szkockiej whisky. Ta zmiana cła w Maharashtra jest bardzo pożądaną wiadomością dla branży i mam nadzieję, że trwające prace nad dalszym obniżeniem podatków od eksportu whisky do Indii przyniosą prawdziwy impuls dla światowej sławy szkockich destylarni”.

Źródło: dailybusinessgroup.co.uk

Sprawdź także

Wybierz oddział Stilnovisti

ul. Modrzewiowa 8A, 62-081, Poznań - Przeźmierowo
33 St. James's Square, SW1Y 4JS, Londyn
92 High Street, Aberlour, Moray AB38 9QA
Calle Regina 2261, Santa Croce, Wenecja