Rośnie zainteresowanie bardzo starymi whisky single malt

Od wielu lat popyt na ekskluzywne, stare whisky single malt rośnie. Szkockie destylarnie i domy aukcyjne starają się odpowiedzieć na wzrost popytu oferując koneserom coraz starsze butelki. Nawet trwająca pandemia koronawirusa nie osłabiła apetytów kolekcjonerów na rzadką whisky. Przykładem może być 78-letnia szkocka whisky z destylarni Macallan, która trafi pod młotek 25 października na aukcji online. Będzie to najstarsza whisky z tej destylarni kiedykolwiek wypuszczona na rynek.

Same destylarnie również starają się sprostać oczekiwaniom coraz większej grupy wyrafinowanych kolekcjonerów whisky. Destylarnia Glenrothes właśnie wypuszcza na rynek najstarszą oficjalną edycję – 50-letnią whisky single malt. Została wydestylowana w 1968 roku i pół wieku dojrzewała w beczkach po sherry i Bourbonie. Według producenta będzie to whisky złożona i intensywna, z korzennymi aromatami kardamonu, wanilii, przypraw, a także nut jaśminu i cedru.

Na rynek trafi jedynie 50 butelek w cenie 35 tys. USD za sztukę. Do klientów trafią w ręcznie robionych, numerowanych kryształowych karafkach. Szczęśliwi nabywcy tej luksusowej whisky otrzymają również ekskluzywne członkostwo klubie FIFTY, a każdy członek klubu zostanie zaproszony do The Glenrothes Highland Estate and Distillery, która zwykle jest zamknięta dla zwiedzających.

Skontaktuj się z doradcą Stilnovisti i skorzystaj z rosnącego popytu na rzadkie i stare butelki whisky single malt. Kup beczkę szkockiej whisky z destylarni Glenrothes i ciesz się wzrostem wartości trunku w beczce wraz z wiekiem.

Źródło: Robb Report

Sprawdź także

Wybierz oddział Stilnovisti

ul. Modrzewiowa 8A, 62-081, Poznań - Przeźmierowo
33 St. James's Square, SW1Y 4JS, Londyn
92 High Street, Aberlour, Moray AB38 9QA
Calle Regina 2261, Santa Croce, Wenecja