Rosną dochody Diageo

Jeden z największych producentów napojów alkoholowych na świecie - firma Diageo - przedstawiła aktualizację danych finansowych na rok fiskalny 2021. W komunikacie z 28 września spółka chwali się w niej poprawą sytuacji biznesowej i wzrostem dochodów, szczególnie w kategorii napojów wysokoprocentowych.

Diageo dostrzega sekwencyjną poprawę, wzmocnioną ożywieniem w segmencie „on trade” i ciągle silnym popytem w kanale „off-trade”. Rynek „on-trade” składa się z hoteli, restauracji, barów i pozostałych punktów gastronomicznych, podczas gdy „off-trade” obejmuje sprzedaż w sklepach spożywczych, supermarketach i sklepach specjalistycznych.

Handel w Europie odradzał się w ostatnich miesiącach wraz ze złagodzeniem ograniczeń dotyczących sytuacji epidemiologicznej. Diageo przytoczyło również dobre wyniki na rynku amerykańskim, na które złożyło się m.in. ponowne otwarcie restauracji, barów i punktów gastronomicznych we wszystkich stanach. Handel w Chinach również ulegał ożywieniu w tym okresie.

Jednak nawet stojąc przed perspektywą ponownego zaostrzenia ograniczeń związanych z pandemią, firmy z branży alkoholowej mogą patrzeć w przyszłość z optymizmem.

Spożycie alkoholu poza lokalami gastronomicznymi rośnie od początku pandemii koronawirusa i według danych firmy analitycznej Nielsen nadal będzie wzrastać. Napoje spirytusowe były najlepszą kategorią, ze wzrostem o 33,5% od początku roku w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r.

- Sprzedaż alkoholu w sektorze „off-trade” podlega stabilnym i nieco konsekwentnym trendom od czerwca. Alkohol wzrósł o 18% w kanałach poza lokalami gastronomicznymi w ostatnim tygodniu kończącym się 22.08.2020.  Konsumenci oswajają się z następną normalnością i spodziewamy się podobnych trendów wzrostu w następnych tygodniach - powiedziała Danelle Kosmal z Nielsen.

CEO Diageo, Ivan Menezes stwierdził w opublikowanym komunikacie, że rynek amerykański był mocniejszy niż zakładały wcześniejsze prognozy, odzwierciedlając duży popyt konsumentów, zwłaszcza w segmencie napojów wysokoprocentowych.

Źródło: Fool.com

Sprawdź także

Wybierz oddział Stilnovisti

ul. Modrzewiowa 8A, 62-081, Poznań - Przeźmierowo
33 St. James's Square, SW1Y 4JS, Londyn
92 High Street, Aberlour, Moray AB38 9QA
Calle Regina 2261, Santa Croce, Wenecja