Renowacja destylarni Glen Garioch pochłonie 6 mln funtów

Koncern Beam Suntory, właściciel takich marek szkockiej whisky jak Ardmore, Auchentoshan, Laphroaig, Bowmore i Teacher’s, zainwestuje 6 milionów funtów w renowację destylarni Glen Garioch, w wyniku której przywrócone mają zostać tradycyjne procesy produkcyjne, przy jednoczesnym zastosowaniu nowoczesnych technologii.

Podstawą renowacji będzie ponowne wprowadzenie podłogi do słodowania, a także zainstalowanie systemu bezpośredniego ogrzewania alembików. Jednocześnie wprowadzone zmiany mają zmniejszyć ślad węglowy destylarni o ok. 15%.

Oczywiście powrót do tradycyjnych metod wytwarzania whisky będzie wiązał się również z koniecznością doszkolenia zespołu destylarni. Beam Suntory będzie polegać na doświadczeniu pracowników, którzy pracowali już z bardziej tradycyjnymi procesami produkcji, a także zwróci się o wsparcie do ekspertów w branży oraz siostrzanych destylarni na Islay, które również korzystają z tradycyjnych podłóg do słodowania.

Chociaż te metody są dzisiaj już rzadkością w branży, efekty powrotu do ich stosowania mogą wzbudzić ciekawość koneserów szkockiej whisky. Nie trzeba będzie na nie długo czekać – pierwsza partia destylatu ma opuścić alembiki jeszcze w tym roku.

 

Źródło: www.insider.co.uk

Sprawdź także
Wybierz oddział
Stilnovisti
Londyn
Aberlour
Wenecja
Poznań
Skontaktuj się
z nami