Rekordowa premiera whisky Macallan w Dubaju

Le Clos, luksusowy butik z alkoholami mieszczący się w Terminalu 3 lotniska w Dubaju przeprowadził premierę ekskluzywnej kolekcji The Macallan Red Collection. Pomimo tego, że lotnisko obsługuje teraz tylko połowę pasażerów, w porównaniu do okresu przed wybuchem pandemii COVID-19, premiera okazała się ogromnym sukcesem, a sprzedaż na poziomie 2 milionów dolarów w ciągu jednego dnia przyćmiła wszystkie inne premiery w historii tego sprzedawcy. Ogromne znaczenie dla tak wysokiej sprzedaży miało wsparcie zapisów internetowych.

Przeprowadzenie premiery równocześnie w butiku oraz w internecie sprawiło, że w ciągu 24 godzin wszystkie butelki zostały zarezerwowane przez klientów, pochodzących głównie z Europy, Chin oraz Dubaju. Ceny butelek z kolekcji wahały się od 15 tys. do 87 tys. USD, przy czym największe zainteresowanie wzbudzały whisky o najwyższym wieku.

Ben Odgers, dyrektor generalny Le Clos, powiedział w rozmowie z portalem Forbes: „Sprzedaż była wynikiem naszej kampanii cyfrowej. Wybrani klienci otrzymali zaproszenie dające im specjalny dostęp do ekskluzywnej strony internetowej, na której mogli wyrazić zainteresowanie zakupem z The Macallan Red Collection. Macallan ma bardzo silne powiązania z prawdziwymi, pełnymi pasji miłośnikami whisky na całym świecie i ufają Le Clos (ze względu na) naszą wiedzę i doświadczenie.”

Odgers dodał również, że jeden z klientów wydał na zakupy aż 350 tys. dolarów.

Podczas gdy pandemia ma wpływ na ceny w handlu detalicznym turystycznym, według analityków IWSR, wiodącej agencji zajmującej się badaniem rynku alkoholi, sukces premiery „Czerwonej kolekcji” potwierdza, że alkohole z najwyższej półki pozostają odporne na pandemię i inne czynniki zewnętrzne.

Macallan Red Collection zawiera jedna z najstarszych whisky kiedykolwiek wypuszczonych przez tę markę. Jej sercem są The Macallan 40 Years Old (15 000 USD), The Macallan 50 Years Old (50 000 USD) i The Macallan 60 Years Old (65 000 USD). W ramach kolekcji pojawiły się również wydania w wieku 71, 74 i 78 lat, wycenionych odpowiednio na 78 000, 82 000 i 87 000 USD. Te rzadkie single malty są uważane za jedne z najstarszych szkockich whisky na świecie, a dwa ostatnie to najstarsze butelki, jakie kiedykolwiek wydała marka Macallan. Według dyrektora generalnego Le Clos, największe zainteresowanie wzbudziła właśnie najstarsza, 78-letnia whisky.

Nazwa kolekcji nieprzypadkowo nawiązuje do koloru czerwonego, inspirując się m.in. używanymi przez Macallan dębowymi beczkami po sherry. Każda butelka z kolekcji prezentowana jest w czerwonym dębowym pudełku wyściełanym skórą, wykonanym z tego samego dębu, z którego wytwarzane są beczki The Macallan.

Źródło: www.forbes.com

Sprawdź także

Wybierz oddział Stilnovisti

ul. Modrzewiowa 8A, 62-081, Poznań - Przeźmierowo
33 St. James's Square, SW1Y 4JS, Londyn
92 High Street, Aberlour, Moray AB38 9QA
Calle Regina 2261, Santa Croce, Wenecja