Pierwszy wirtualny Festiwal Szkockiej Whisky już 4 kwietnia

Jednym ze skutków ubocznych globalnej pandemii koronawirusa jest odwołanie większości festiwali whisk(e)y na całym świecie, w tym również w Szkocji. Zdeterminowani wielbiciele szkockiej zawsze jednak znajdą jakiś sposób! Aby zaspokoić oczekiwania miłośników „wody życia”, marka Tomatin połączyła swoje siły z szeregiem innych brandów, by stworzyć pierwszy na świecie wirtualny festiwal whisky.

Lockdown Whisky Festival, o którym mowa, według zapowiedzi organizatorów będzie transmitowany na kanale youtube Tomatin w sobotę 4 kwietnia w godzinach od 14:00 do 17:00 GMT (w Polsce od 16:00 do 19:00). W ramach festiwalu ambasadorzy marek różnych producentów będą komunikować się z odbiorcami na całym świecie. W transmisji na żywo zaprezentowane zostaną takie marki jak Adelphi, Arran, BenRiach, Cù Bòcan, GlenAllachie, Glencadam, Glen Moray, Kilkerran, Kilchoman, Paul John, Tomintoul i oczywiście Tomatin.

Festiwal szkockiej whisky online

 „Największym plusem Lockdown Whisky Festival jest to, że odbywa się on w przestrzeni wirtualnej” - powiedział Scott Adamson, ambasador marek globalnych w Tomatin Distillery. – „Dzięki temu możemy zjednoczyć naszą społeczność i uczyć się od najlepszych w branży we własnych domach, w czasie, gdy pozostanie w nich jest niezwykle ważne dla naszego bezpieczeństwa”.

“To ekscytujące, że jesteśmy pierwszą marką, która organizuje wirtualny festiwal whisky. Jesteśmy wdzięczni innym destylarniom, które zdecydowały się dołączyć i wesprzeć naszą inicjatywę. Zachęcamy naszych widzów, by używali hashtagu #LockdownWhiskyFestival na swoich social mediach, kiedy w przyszłym tygodniu będą wznosić z nami dramy”. – dodał Adamson.

Festiwal będzie prowadzony przez Roya z kanału Aqvavitae, niezależnego influencera whisky.

“Po tych kilku tygodniach przenoszenia i odwoływania rozmaitych wydarzeń, to odświeżające uczestniczyć w pierwszym na świecie wirtualnym festiwalu whisky. Są rzeczy, które tracimy z racji tego, że nie dzielimy wspólnej przestrzeni, ale są też inne, które zyskujemy dzięki globalnemu zasięgowi i swobodnemu dostępowi do Internetu. Świetnie widzieć, jak wiele destylarni i producentów łączy się w realizacji tej inicjatywy. Nie mogę się doczekać!” – powiedział prowadzący, który w trakcie wirtualnego festiwalu będzie prowadził Q&A i wirtualnie oprowadzał widzów po ofertach kolejnych marek.

Nie zabraknie dobrej whisky!

A będzie o czym opowiadać! Organizatorzy przygotowali imponującą listę różnorodnych whisky do zaprezentowania odbiorcom:

- Tomatin 14 Year Old
- Tomatin Decades II
- Ardnamurchan 2019 AD
- Adelphi Mortlach 25 Year Old
- Arran 18 Year Old
- Lagg Distillery Exclusive Machrie Moor ‘Fingal’s Cut’ Heavily Peated, Sherry Cask Finish
- BenRiach Cask Strength Batch 2
- BenRiach 21 Year Old Peated Temporis
- GlenAllachie 9 Year Old Rye Wood
- GlenAllachie 10 Year Old Cask Strength
- Glencadam 15 Year Old
- Glencadam 17 Year Old Port Wood
- Glen Moray Rhum Cask Finish
- Glen Moray 25 Year Old Port Cask Finish
- Kilchoman Sanaig
- Kilchoman 100% Islay 9th Edition
- Kilkerran 12 Year Old
- Kilkerran 8 Year Old CS
- Paul John Classic Select Cask
- Paul John Single Cask #4918
- Tomintoul 16 Year Old
- Tomintoul 17 Year Old PX Cask
- Cu Bocan Creation #1
- Cu Bocan Creation #2

Sprawdź także

Wybierz oddział Stilnovisti

ul. Modrzewiowa 8A, 62-081, Poznań - Przeźmierowo
33 St. James's Square, SW1Y 4JS, Londyn
92 High Street, Aberlour, Moray AB38 9QA
Calle Regina 2261, Santa Croce, Wenecja