Pernod Ricard poprawił prognozy finansowe na 2020 rok

Francuski koncern Pernod Ricard, właściciel takich marek szkockiej whisky jak Chivas Regal, Ballantine's, Aberlour czy The Glenlivet, podwyższył swoją prognozę na 2020 r. w najnowszym komunikacie. Jeszcze w marcu br. koncern szacował spadek całorocznego zysku operacyjnego o 20% w stosunku do poprzedniego roku, natomiast obecnie przewiduje, że spadek ten będzie wynosił jedynie 15%.

Spora część przewidywań zawartych w marcowej prognozie okazała się być trafna – szczególnie w odniesieniu do strat poniesionych w handlu turystycznym oraz wyników w Chinach. Okazało się jednak, że sprzedaż poza lokalami gastronomicznymi w USA i Europie była bardziej odporna niż początkowo zakładano, co w rezultacie doprowadziło do korekty prognozy.

Wzrost sprzedaży w sklepach stacjonarnych i online

Wzrost sprzedaży w sklepach stacjonarnych i online w Stanach Zjednoczonych i Europie (o której pisaliśmy TUTAJ) okazał się na tyle znaczący, że pozwolił na optymistyczną korektę prognoz na rok 2020.

Te same wnioski płyną z wyników opublikowanych przez inną francuską firmę z branży alkoholowej - Rémy Cointreau. Sprzedaż koncernu w pierwszym kwartale 2020 co prawda spadła w porównaniu do roku poprzedniego, ale wynik jest aż o 20% lepszy niż początkowo przewidywano.

Wraz ze stopniowym znoszeniem kolejnych restrykcji, a także ożywieniem turystyki i branży HoReCa, można założyć, że pandemia koronawirusa nie będzie miała aż tak negatywnych skutków dla branży alkoholowej, jak początkowo się obawiano.

Źródło: The Drink Business

Sprawdź także

Wybierz oddział Stilnovisti

Ul. Źródlana 4, 60-643 Poznań
4 St Jame's Place, SW1A 1NP, Londyn
92 High Street, Aberlour, Moray AB38 9QA
Calle Regina 2261, Santa Croce, Wenecja