Pernod Ricard kupiło The Whisky Exchange

Francuski koncern Pernod Ricard, właściciel Chivas Brothers, ogłosił zakup The Whisky Exchange, aby zwiększyć rozwój w dziedzinie e-commerce i oferty premium. TWE to firma rodzinna założona w 1999 roku przez braci Sukhindera i Rajbira Singh. Od tego czasu stała się największym sprzedawcą detalicznym whisky i innych napojów spirytusowych w Internecie, obsługując co tydzień tysiące klientów.

Pernod Ricard jest międzynarodowym numerem 2 pod względem win i napojów spirytusowych, ze skonsolidowaną sprzedażą na poziomie 8 824 mln euro w roku finansowym 21. Firma powstała w 1975 roku przez fuzję Ricard i Pernod i jest właścicielem 16 marek z listy 100 najlepszych alkoholi. Posiada jeden z najbardziej prestiżowych i wszechstronnych portfeli marek w branży, w tym: Absolut Vodka, Ricard pastis, Ballantine's, Chivas Regal, Royal Salute i The Glenlivet Scotch whisky, Jameson Irlandzka whisky, koniak Martell, rum Havana Club oraz wiele innych.

Kwota przejęcia detalisty przez Pernod Ricard nie została ujawniona. Bracia Singh powiedzieli: „Po ponad 20 latach budowania The Whisky Exchange cieszymy się, że dołączamy do rodziny Pernod Ricard i pracujemy z nimi, aby przenieść biznes na wyższy poziom. TWE i nasi klienci zawsze czuli się jak rodzina i nie możemy się doczekać utrzymania tego etosu z partnerem, który podziela nasze wartości”.

Bracia podkreślają, że ich misja pozostaje taka sama, czyli oferowanie najlepszej gamy whisky i napojów spirytusowych od najlepszych producentów z całego świata. Pernod Ricard dąży do zaspokojenia potrzeb konsumentów dzięki partnerstwu, koncentrując się na rozwoju handlu elektronicznego i popycie na alkohole premium.

Prezes generalny Pernod Ricard- Alexandre Ricard, wyjaśnił: „Handel elektroniczny jest kluczowym kanałem w naszej długoterminowej strategii. Cieszymy się, że możemy współpracować z pionierami branży, takimi jak Sukhinder, Rajbir i całym zespołem, aby wprowadzić The Whisky Exchange na nowy etap rozwoju”.

Źródło: www.thespiritsbusiness.com

Sprawdź także
Wybierz oddział
Stilnovisti
Londyn
Aberlour
Wenecja
Poznań
Skontaktuj się
z nami