North British Distillery ze wsparciem 2.5 miliona funtów

Destylarnia North British z siedzibą w Edynburgu otrzymała od Scottish Enterprise, szkockiej agencji rozwoju, dofinansowanie w wysokości 2,5 miliona funtów na modernizację procesów produkcyjnych.

Grant jest częścią szerszego planu rozwoju gospodarczego tworzonego przez agencję. Scottish Enterprise dąży do ożywienia i wspierania sektora szkockiej whisky po pandemii koronowirusa. Szczegóły działania programu Net Zero, uruchomionego w ubiegłym tygodniu przez Scottish Enterprise, mają na celu „przewodzenie i wpływanie na zmiany poprzez zachęcanie firm do zaangażowania się w zrównoważone procesy”.

134-letnia destylarnia North British jest jednym z największych dostawców whisky dla przemysłu, w większości wykorzystywanej do whisky typu blended. Producent jest również w trakcie realizacji projektu unowocześnienia swoich procesów produkcyjnych w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Dyrektor zarządzający North British, Alan Kilpatrick: „Ochrona środowiska naturalnego ma ogromne znaczenie dla naszej destylarni. Cieszymy się, że przy wsparciu Scottish Enterprise, dalej możemy dążyć do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. To finansowanie umożliwi nam rozwój naszych ekologicznych procesów, przy jednoczesnym wsparciu miejsc pracy i umiejętności naszej siły roboczej”.

Źródło: The Herald Scotland

Sprawdź także
Wybierz oddział
Stilnovisti
Londyn
Aberlour
Wenecja
Poznań
Skontaktuj się
z nami