Legendarna seria Macallan Fine&Rare na aukcji w Sotheby's

Nikt nie chciałby, aby w czasie kwarantanny skończyły mu się zapasy. Na szczęście Sotheby’s wysyła pod młotek fenomenalną kolekcję whisky, tak więc jest szansa, aby uzupełnić swoje topniejące rezerwy. Ta niezwykła kolekcja obejmuje roczniki, które częściowo pochodzą jeszcze sprzed II wojny światowej.

Internetowa aukcja butelek, w której można wziąć udział do 19 kwietnia, obejmuje 30 pozycji z legendarnej serii Macallan Fine & Rare. Butelkowana w okresie od 1937 do 1972 roku ta szczególna kolekcja whisky pochodzi z prywatnej piwniczki sklepu Wing Hop Fung.

Legendarna-seria-Macallan-Fine-Rare-na-aukcji-w-Sothebys.jpg

Butelki te zostały kupione jednym rzutem w 2005 roku. Wing Hop Fung był wówczas jedynym miejscem w Ameryce Północnej, które mogło pomieścić cała kolekcję Fine & Rare. Od tej pory każda butelka znajdowała się w swojej indywidualnej drewnianej skrzynce z dala od widoku publicznego. Aż do teraz.

Rzadka kolekcja szkockiej whisky na aukcji

Ten niezwykle rzadki zbiór pochodzi częściowo jeszcze sprzed II wojny światowej, a certyfikaty roczników przekraczają pół wieku. Choć w kolekcji znajdują się same butelki premium, to gwiazdą tego zestawu jest 56-letni Macallan Fine and Rare, zabutelkowany w 1945 roku. Przewiduje się, że ten niebywale rzadki trunek, który dojrzewał w beczce po sherry, osiągnie cenę między $38,000 a $50,000.

Poza kolekcją Wing Hop Fung Sotheby’s zaoferuje też wybór innych wyjątkowych butelek, w tym najstarszą whisky wypuszczoną przez destylarnię Macallan. Ta rzadkość, zwana Macallan Lalique 72 Year Old Genesis Decanter, to żywy dowód na niezwykle pieczołowity proces dojrzewania stosowany przez destylarnię i może sięgnąć kwoty $120,000.

The-Macallan-Lalique-Genesis-Decanter-72-Year-Old.jpg

Do wzięcia jest również butelka 50-letniej Macallan in Lalique, 6 Pillars, pierwsza edycja, po szacowanej cenie $95,000, a także znakomity wybór Pappy Van Winkle, Colonel E.H. Taylor, Eagle Rare, Yamazaki, Karuizawa i innych.

“To zaszczyt dla Sotheby’s, że możemy wystawić te butelki na aukcję, a jednocześnie niezwykła możliwość dla każdego kolekcjonera, by zbudować lub uzupełnić posiadaną przez siebie kolekcję Macallan Fine & Rare”, powiedział w oświadczeniu dla prasy John Fowle, specjalista Sotheby’s ds. rzadkich butelek alkoholowych.

Trudno się z tym spierać. Każdy kolekcjoner, który wejdzie w posiadanie tych butelek, stanie się obiektem zazdrości miłośników whisky z całego świata.

 

Sprawdź także
Wybierz oddział
Stilnovisti
Londyn
Aberlour
Wenecja
Poznań
Skontaktuj się
z nami