Karen Betts opuszcza SWA

Karen Betts, dyrektor generalna SWA, opuści The Scotch Whisky Association pod koniec 2021 roku, aby kierować brytyjską Federacją Żywności i Napojów.

The Scotch Whisky Association (SWA) to organizacja handlowa reprezentująca przemysł szkockiej whisky, który jest ważną częścią szkockiej gospodarki, a zwłaszcza szkockiego rynku eksportowego.

Karen Betts została powołana na stanowisko dyrektora generalnego SWA w maju 2017 roku, po 16-letniej karierze w Foreign & Commonwealth Office. Przed dołączeniem do FCO Betts pracowała jako prawnik Clifford Chance w Londynie i Hongkongu. Studiowała prawo w College of Law w Guildford oraz historię na Uniwersytecie St. Andrews. Była pierwszą kobietą stojącą na czele SWA i ósmą osobą stojącą na czele stowarzyszenia w ciągu 105 lat istnienia organizacji.

Prezes SWA i dyrektor naczelny Edrington Scott McCrosie powiedział: „Po ponad czterech latach Karen opuści stowarzyszenie z naszą szczerą wdzięcznością. Z powodzeniem kierowała branżą w burzliwym okresie, w czasie gdy Stany Zjednoczone nałożyły karne cła na szkocką whisky, przez wyjście Wielkiej Brytanii z UE i podczas pandemii Covid-19. Jej przywództwo pomogło branży wypracować silną i perspektywiczną pozycję. Karen i jej zespół również ustawili branżę, aby wykorzystać nadchodzące możliwości. Jej koncentracja na zwiększaniu różnorodności naszej siły roboczej, osiągnięciu celu zerowej emisji netto i rozwoju handlu na kluczowych rynkach światowych pomoże zapewnić sukces branży w nadchodzących latach".

Betts przejmie stanowisko dyrektora naczelnego brytyjskiej organizacji członkowskiej od Iana Wrighta, który odejdzie po 7 latach pełnienia tej roli.

Karen Betts powiedziała, że ​​jest zachwycona, że ​​została mianowana nowym dyrektorem generalnym Federacji ds. Żywności i Napojów i reprezentuje ogromną gamę firm, które dostarczają żywność i tworzą największy przemysł produkcyjny w Wielkiej Brytanii:

„Nadchodzą szybko zmieniające się czasy, z wyzwaniami i możliwościami dla branży, aby uchwycić wszystko, od radzenia sobie ze zmianą klimatu, po umiejętności i źródła utrzymania oraz zdrową dietę. Nie mogę się doczekać współpracy z członkami FDF, zespołem FDF, rządem i innymi organizacjami, ponieważ znajdziemy najlepsze odpowiedzi na te pytania dla wszystkich zainteresowanych.”

Gratulujemy i życzymy Pani Betts powodzenia na nowym stanowisku. Dziękujemy za wieloletnie zaangażowanie w branżę szkockiej whisky.

Źródło: The Spirit Business

Sprawdź także
Wybierz oddział
Stilnovisti
Londyn
Aberlour
Wenecja
Poznań
Skontaktuj się
z nami