Jak zbudować efektywny i odporny na kryzysy portfel inwestycyjny?

W czasie zawirowań na rynkach finansowych szczególnie widoczne jest, jak istotna dla efektywności inwestycji jest dywersyfikacja portfela, która nadaje mu stabilności i umożliwia ograniczenie strat w momentach kryzysowych. Często pozwala również uzyskać wyższą stopę zwrotu. Inwestorzy dążąc do zmniejszenia ryzyka powinni zadbać o różnorodność aktywów w portfelu inwestycyjnym, aby miały one jak najniższy współczynnik korelacji stóp zwrotu. Konieczne jest włączenie do portfela aktywów alternatywnych, o niskiej korelacji z tradycyjnymi instrumentami finansowymi. Już niewielki udział tego typu aktywów w portfelu może zmienić jego charakter i ograniczyć ryzyko wynikające z wahań na rynkach finansowych.

Jedną z najskuteczniejszych w procesie dywersyfikacji portfela klasą aktywów alternatywnych są beczki szkockiej whisky. Ich atrakcyjność wynika m.in. z dużej niezależności oraz stabilnego wzrostu rynku w ostatnich latach. Umożliwiają dywersyfikację portfela, realizując przy tym różne cele inwestycyjne. Szkocka whisky to dobra inwestycja zarówno dla osób nastawionych na osiągnięcie satysfakcjonującego zwrotu z inwestycji, jak i tych szukających bezpiecznej, długoterminowej lokaty kapitału.

- W ostatnich latach można zauważyć wyraźny wzrost zainteresowania inwestycjami w beczki szkockiej whisky. Inwestorzy szukają stabilnych i niezależnych rynków, a dodatkowym atutem jest oczywiście zabezpieczenie inwestycji fizycznymi aktywami i ich wzrost wartości z czasem - mówi Krzysztof Maruszewski, prezes Stilnovisti. - Whisky okazała się odporna na zawirowania na rynkach wywołane kryzysem gospodarczym w latach 2007 - 2009 oraz w trakcie epidemii SARS w latach 2002 – 2003, co z pewnością przekłada się na jeszcze większe zapotrzebowanie inwestorów na te aktywa obecnie, w czasie trwającej pandemii koronawirusa. Beczki szkockiej whisky traktowane są jako bezpieczna przystań, która pozwoli im przetrwać trudny czas  – dodaje CEO Stilnovisti.

Bezpieczne i zyskowne inwestycje

Dzięki dywersyfikacji i włączeniu beczek szkockiej whisky do portfela instrumentów, Twoje inwestycje mogą być bardziej bezpieczne i zyskowne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i poznać ofertę beczek – skontaktuj się z doradcą Stilnovisti.

Sprawdź także

Wybierz oddział Stilnovisti

ul. Modrzewiowa 8A, 62-081, Poznań - Przeźmierowo
33 St. James's Square, SW1Y 4JS, Londyn
92 High Street, Aberlour, Moray AB38 9QA
Calle Regina 2261, Santa Croce, Wenecja