Jak sprzedać beczkę whisky?

Zakończenie inwestycji – jak sprzedać beczkę whisky

Jednym z najważniejszych aspektów, który należy rozważyć planując inwestycję w beczki szkockiej whisky jest sposób jej zakończenia. Część osób niezbyt dobrze zaznajomionych z tą specyficzną branżą, obawia się o płynność swoich aktywów i możliwości ich spieniężenia. Na szczęście rozwijający się rynek szkockiej whisky stwarza różnorodne możliwości zakończenia inwestycji, a klienci Stilnovisti, w zależności od swoich oczekiwań i możliwości, mogą wybrać rozwiązanie, które będzie dla nich najbardziej odpowiednie. Od wielu lat popyt na rynku szkockiej whisky przewyższa jej podaż, zarówno w kontekście butelek, jak i całych beczek, dzięki czemu nasi klienci nie muszą się martwić o płynność swoich aktywów i możliwość odsprzedaży ich z zyskiem.

Istnieją dwie możliwości zakończenia inwestycji w beczki szkockiej whisky:

1. Odsprzedaż beczek szkockiej whisky w całości.

Najprostszym i najmniej czasochłonnym sposobem zakończenia inwestycji w beczki szkockiej whisky jest ich odsprzedaż w całości. Rosnący globalnie popyt na starsze wypusty szkockiej whisky przekłada się bezpośrednio na zapotrzebowanie na starzone trunki w beczkach. Beczki można odsprzedać zarówno innym inwestorom indywidualnym, którzy mają środki i czas na dalsze przechowywanie beczki lub niezależnym bottlerom, którzy poszukują beczek w konkretnym wieku, z określonej destylarni czy o pewnym profilu smakowym do tworzonych przez siebie wypustów.

Nie wszyscy wiedzą jednak, że w Szkocji istnieje ogromny rynek, który nieustannie potrzebuje stałej podaży beczek – są to koncerny, które produkują najpopularniejszy rodzaj szkockiej – blended whisky. Każda szkocka whisky, którą widzimy na sklepowych półkach – w tym popularne marki jak Johnnie Walker, Ballantine’s czy Grant’s – jest tworzona z destylatów starzonych w beczkach. Biorąc pod uwagę skalę sprzedaży whisky blended (w 2019 roku wyeksportowano ze Szkocji 1,3 miliarda butelek szkockiej whisky o pojemności 70cl, z czego 825 mln stanowiło właśnie whisky blended) można sobie wyobrazić jak duże jest zapotrzebowanie producentów na beczki w określonym wieku.

2. Butelkowanie beczki whisky i sprzedaż butelek.

Sposobem bardziej czasochłonnym, ale o potencjale na osiągniecie wyższego zysku jest butelkowanie beczki i sprzedaż butelek. Stilnovisti jest jedną z niewielu polskich firm, która ma status niezależnego bottlera. Wypusty niezależnych bottlerów cieszą się wielkim zainteresowaniem kolekcjonerów i koneserów tego szlachetnego trunku, ze względu na swoją unikatowość i staranną selekcję. Niewielka ilość butelkowanego destylatu pozwala tworzyć niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju limitowane edycje whisky.

Doświadczenie w zakresie dystrybucji i promocji whisky pozwala nam na skuteczne działania na wielu różnych rynkach. Współpracujemy z największymi dystrybutorami hurtowymi, sklepami internetowymi, specjalistycznymi sklepami i barami na całym świecie. Od Wielkiej Brytanii, poprzez Izrael, aż po Chiny – jesteśmy w stanie skutecznie wprowadzić produkt na większość światowych rynków, dbając o jego dostępność i odpowiednią promocję, a także wszystkie aspekty prawne i finansowe.

Dbamy również o odpowiednią strategię marketingową produktów, poprzedzoną dogłębną analizą rynku i odbiorców. Doświadczenie w działaniach promocyjnych pozwala nam na wybór odpowiednich narzędzi i realizację zaplanowanej strategii na każdym etapie - rozpoczynając od przygotowania odpowiednich materiałów reklamowych, sesji zdjęciowych i produkcji video, poprzez rozpoznanie i współpracę z najważniejszymi influencerami i mediami na danym rynku, aż po organizacje eventów, obecność na festiwalach i realizowanie skutecznych kampanii reklamowych w mediach tradycyjnych i społecznościowych.

Wspieramy naszych klientów na każdym etapie procesu butelkowania, a nasze kilkunastoletnie doświadczenie i dziesiątki zrealizowanych bottlingów pozwalają na skuteczną selekcję, zabutelkowanie, wypromowanie i sprzedaż rzadkich wypustów whisky na wielu światowych rynkach.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat inwestycji w beczki szkockiej whisky lub poznać więcej szczegółów dotyczące możliwości odsprzedaży beczek – skontaktuj się z doradcą Stilnovisti.

Sprawdź także

Wybierz oddział Stilnovisti

Ul. Źródlana 4, 60-643 Poznań
4 St James's Place, SW1A 1NP, Londyn
92 High Street, Aberlour, Moray AB38 9QA
Calle Regina 2261, Santa Croce, Wenecja