Grupa Maspex przejmuje CEDC

Grupa Maspex podpisała warunkową umowę z Roust Corporation na zakup spółki zależnej CEDC, która odpowiada za całą działalność Roust w Polsce i jest liderem polskiego rynku wódki. Jeżeli UOKiK wyda zgodę na tę fuzję, powstanie największa grupa na polskim rynku spożywczym, o obrotach w wysokości ponad 11 mld zł.

Maspex jest aktualnie największą prywatną firmą spożywczą w Polsce i jedną z największych w regionie. Jest właścicielem 67 marek, m.in. Tymbark, Łowicz i Lubella. Grupa Maspex do tej pory nie była obecna w kategorii alkoholi, ale po możliwej fuzji natychmiastowo stanie się liderem branży.

CEDC jest jedną z największych firm na polskim rynku wódki, posiadając w portfolio marki takie jak Żubrówka, Bols czy Soplica. Grupa posiada ok. 47% udziału w krajowym rynku wódki, z obrotem na poziomie 5,7 mld zł w 2020 r. Jednocześnie jest to największy importer zagranicznych alkoholi, odpowiadając za dystrybucję m.in. Carlo Rossi, Grant’s, Glenfiddich, Jȁgermeister czy Metaxa.

Przejęcie CEDC skokowo zwiększy skalę grupy Maspex i rozszerzy jej działalność o kolejną, mocną kategorię w branży spożywczej. W 2020 r. przychody ze sprzedaży Maspex wyniosły 5,22 mld zł. Oznacza to, że fuzja podwoi skalę biznesu Maspex, a także znacząco zwiększy potencjał eksportowy – produkty CEDC są obecne na 100 światowych rynkach.

Źródło: www.forbes.pl

Sprawdź także
Wybierz oddział
Stilnovisti
Londyn
Aberlour
Wenecja
Poznań
Skontaktuj się
z nami