Festiwal Spirit of Speyside powróci już tej wiosny

Jeden z największych i najbardziej znanych festiwali whisky na świecie – Spirit of Speyside Festival – odbędzie się w tym roku w dwóch edycjach. Na wiosnę zaplanowane jest wydarzenie online, natomiast organizatorzy planują już pod koniec roku przeprowadzić osobne wydarzenie w tradycyjnym, osobistym wymiarze.

Zespół stojący za tym popularnym festiwalem zapowiedział, że podczas kwietniowego eventu internetowego fani whisky z całego świata będą mogli zapoznać się z najbardziej znanymi i cenionymi destylarniami i producentami whisky ze Speyside. Pełny program wydarzenia ma zostać ogłoszony w najbliższych tygodniach, ale już teraz potwierdzone zostały m.in. wirtualne zwiedzanie jednej z najbardziej nowoczesnych destylarni w Szkocji, Dalmunach, wycieczka degustacyjna po Malt Whisky Country z The Malt Whisky Trail, a także zapoznanie się z nowym portfolio marki BenRiach wraz z globalnym ambasadorem marki Stewartem Buchananem.

Jeżeli sytuacja epidemiologiczna i obowiązujące ograniczenia na to pozwolą, organizatorzy mają nadzieję, że impreza będzie mogła się odbyć w tradycyjnym wymiarze w dniach 3-8 listopada 2021r.

- Biorąc pod uwagę, że miłośnicy whisky nie będą mogli przyjechać do Speyside na nasz coroczny festiwal w kwietniu, zdecydowaliśmy się zabrać festiwal do nich, dopóki powrót do Malt Whisky Country nie będzie bezpieczny dla odwiedzających, co stanie się, miejmy nadzieję, w dalszej części roku – powiedział James Campbell, prezes The Spirit of Speyside Whisky Festival. - Nie możemy się doczekać, aby powitać nowych i powracających gości z Wielkiej Brytanii i z dalszych zakątków tej pięknej części świata. W międzyczasie mamy nadzieję, że nasz kwietniowy program wydarzeń online poprawi na duchu wszystkich i da ludziom przedsmak tego, czego można się spodziewać po listopadowym festiwalu. Następnie wrócimy do naszej tradycyjnej daty w 2022 r. – dodał Campbell.

Bilety na wiosenną, wirtualną edycję Spirit of Speyside trafią do sprzedaży online 16 marca 2021 r. Będzie to 21 edycja popularnego festiwalu. W zeszłym roku wydarzenie zostało odwołane z powodu pandemii koronawirusa.

Źródło: www.scotsman.com

Sprawdź także
Wybierz oddział
Stilnovisti
Londyn
Aberlour
Wenecja
Poznań
Skontaktuj się
z nami