Komitet inwestycyjny

Przy wyborze beczek dla naszych Klientów wspiera nas Komitet Inwestycyjny składający się z największych autorytetów branży whisky. Dzięki temu mamy pewność, że aktywa wybrane dla naszych klientów są najlepszym możliwym wyborem, gwarantującym najwyższą możliwą stopę zwrotu

Niezależnie od analizy trendów na znanych nam rynkach, stale poszukujemy nowych rynków, które są we wczesnej fazie rozwoju, po to, by proponować naszym klientom rozwiązania nie tylko korzystne z tytułu potencjalnych zysków, ale przede wszystkim bezpieczne za sprawą niskich cen.

Komitet inwestycyjny

krzysztof-maruszewski
Krzysztof Maruszewski

Założyciel i prezes Stilnovisti. Jest najbardziej doświadczonym fund managerem na rynku alkoholi w Europie Środkowej. Od kilkunastu lat zajmuje się inwestycjami alternatywnymi, zarządzał portfelami inwestycyjnymi wartymi 250 milionów złotych.

Jest także jednym z niewielu obcokrajowców uhonorowanych tytułem Keeper of the Quaich za wybitne osiągnięcia dla branży whisky oraz promowania szkockiej kultury na świecie. Prywatnie jest kolekcjonerem sztuki i pasjonatem rynku whisky.

sir-colin-hampden-white
Sir Colin Hampden-White

Z pochodzenia Szkot, wieloletni współpracownik magazynów Financial Times, New York Times oraz Decanter. Miłośnik fotografii, wieloletni redaktor magazynu Whisky Quarterly.

Jego wielką pasją jest wino oraz whisky, które kolekcjonuje od 15 lat. Jest światowym autorytetem w dziedzinie alkoholi inwestycyjnych. Jest również prezenterem i producentem programu „The Three Drinkers”. Sir Hampden-White posiada również tytuł Keeper of Quaich oraz pełni funkcję w renomowanej organizacji Circle of Wine Writers. Jest również sędzią dla IWSC (International Winde and Spirits Competition).

dominic-roskrow
Dominic Roskrow

Redaktor naczelny magazynu Whisky Quarterly, największego czasopisma poświęconego whisky, dziennikarz i autor książek, zajmujący się od ponad 25 lat tematyką whisky oraz alkoholi starzonych.

W 2007 roku został utytułowany honorowym odznaczeniem Keeper Of The Quaich, ekskluzywnego i międzynarodowego stowarzyszenia działającego od 1988 roku, zrzeszającego w swoich kręgach osoby z całego świata, które łączy pasja i miłość do szkockiej whisky oraz wyjątkowe zaangażowanie w jej promocję na forum światowym. W 2010 doszedł do tego tytuł „Kentucky Colonel”, który otrzymał za promocję bourbonu na świecie.

henry-matson
Henry Matson

Ekspert i autorytet w branży alkoholi. Rozpoczynał swoją karierę sprowadzając wina do własnej firmy, by później przenieść się do Charles Taylor Wines.

Od 2009 roku pracuje dla Farr Vintners, jednego z najważniejszych brokerów winnych w Wielkiej Brytanii, który jest strategicznym partnerem Stilnovisti. Prywatnie pasjonat fotografii, snowboardu oraz najlepszych burgundów.

Charlie 1
Cytat
Charles Maclean

„Sprzedaż beczek z najlepszych destylarni szkockich, takich jak Macallan, Ardbeg czy Bowmore, stała się już kluczowym segmentem branży whisky, która do tej pory koncentrowała się raczej na sprzedaży butelek. Prognozujemy, że ta część rynku będzie nadal szybko się rozwijać. Obecnie koncentrujemy się na pozyskiwaniu beczek whisky słodowej w wieku do 5 lat. Warto pamiętać, że w tej dziedzinie konieczne jest posiadanie dużej wiedzy na temat whisky i czynników wpływających na jej jakość.”

Wybierz oddział
Stilnovisti
Londyn
Aberlour
Wenecja
Poznań
Skontaktuj się
z nami