Inwestycje w whisky

Inwestycje whisky

Whisky jest jedną z najbardziej opłacalnych inwestycyjnie klas aktywów alternatywnych. Od wielu lat stopy zwrotu z inwestycji w whisky są bardzo wysokie, pokonując inne inwestycje alternatywne, takie jak rzadkie monety, wino, dzieła sztuki, czy zegarki.

Kupując beczkę whisky, kupuje się produkt, którego wartość wzrasta wraz z wiekiem. Na ten wzrost mają wpływ czynniki jakościowe (w dużym uproszczeniu – smak destylatu poprawia się wraz z czasem maturacji w beczce), a także ilościowe (niemal 90% beczek jest butelkowana przed lub tuż po osiągnięciu 12 lat dojrzewania, co ma wpływ na dużą rzadkość beczek starszych niż 12 lat).

Wyjątkowość inwestycji w beczki whisky

polega na tym, że są one niezależne od sytuacji na giełdzie czy rynkach surowców. Niska korelacja z tradycyjnymi instrumentami finansowymi sprawia, że beczki szkockiej whisky idealnie sprawdzają się w procesie dywersyfikacji portfela inwestycyjnego.
Dlaczego warto inwestować?
Stabilny, rosnący i niezależny rynek
Ograniczone możliwości produkcyjne whisky przy rosnącym popycie
Wzrost wartości aktywów związany z upływem czasu
Bezpieczeństwo lokowanych środków
Zakup fizycznych aktywów

Proces inwestycji w beczki whisky

1

Doradca Stilnovisti, po konsultacjach z klientem oraz komitetem inwestycyjnym, przygotowuje ofertę beczek. Naszym priorytetem jest zawsze spełnienie oczekiwań Klientów. W zależności od pożądanej wielkości i stopnia dywersyfikacji portfela, przeznaczenia beczek, długości inwestycji czy nawet osobistych preferencji inwestora, jesteśmy w stanie zaproponować portfel aktywów, który będzie w pełni dostosowany do indywidualnych wymagań klienta.

2

Klient staje się właścicielem konkretnych beczek whisky. Otrzymuje potwierdzenie zakupu, fakturę i umowę, które potwierdzają prawo własności.

3

Beczka dojrzewa w szkockich magazynach i z czasem nabiera wartości. Aktywa są ubezpieczone od kradzieży, zniszczenia oraz pożarów.

W każdej chwili klient może zakończyć inwestycję na dwa sposoby:
Odsprzedaż beczek z zyskiem.

Beczki najczęściej trafiają do producentów whisky blended. Rosnący popyt na whisky blended, w połączeniu z ograniczonymi możliwościami produkcyjnymi szkockiej whisky sprawia, że inwestorzy nie muszą się martwić o płynność swoich aktywów.

Zabutelkowanie beczki i sprzedaż butelek.

Stilnovisti jest jedną z niewielu europejskich firm, która ma status niezależnego bottlera. Jesteśmy w stanie przeprowadzić dla klienta cały proces od zabutelkowania po dystrybucję i promocję wyjątkowej, limitowanej serii whisky.

Wypełnij formularz

i umów się na rozmowę z doradcą Stilnovisti.

Wybierz oddział
Stilnovisti
Londyn
Aberlour
Wenecja
Poznań
Skontaktuj się
z nami

});